جزئیات وام دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی اعلام شد، شروع ثبت نام از 15 بهمن

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، دانشجویان از 15 بهمن ماه جاری می توانند تقاضای خود را برای دریافت وام دانشجویی در نیم سال دوم تحصیلی 98-99 در سامانه صندوق رفاه ثبت نمایند.

جزئیات وام دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی اعلام شد، شروع ثبت نام از 15 بهمن

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در استرالیا 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم طی بخشنامه ای جدول زمان بندی نیم سال دوم سال تحصیلی 98-99 در مورد ثبت درخواست وام دانشجویان بر اساس بازه زمانی معین شده از سوی این صندوق را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اظهار داشت.

در این بخشنامه آمده است؛ به منظور تسریع در امر پرداخت و بهره مندی دانشجویان مستعد کم بضاعت، غیر شاغل و غیر بورسیه به استناد ماده 12 اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان از تسهیلات صندوق، دانشگاه ها رتیبی اتخاذ دهند تا ضمن رعایت نکات اعلامیه این صندوق نسبت به ثبت اطلاعات متقاضیان و ارسال لیست های وام در بازه زمانی معین شده اقدامات لازم را انجام بدهند.

بر اساس اعلام صندوق رفاه، اولویت پرداخت وام با لیست هایی است که فرایند ثبت تا تایید را زودتر سپری کرده باشند. بنابراین اهتمام بر پرداخت وام تا سرانجام اسفند ماه سال 98 به دانشگاه هایی است که لیست خود را حداکثر تا تاریخ 10 اسفند به این صندوق ارسال کنند. تا بر اساس منابع اقتصادی صندوق رفاه در اولویت پرداخت وام قرار بگیرند.

همچنین سامانه دانشجویی (پرتال) برای ثبت تقاضای دانشجویان از تاریخ 15 بهمن 98 تا سرانجام نیمسال تحصیلی فعال است. بنابراین لازم است که کلیه متقاضیان نسبت به ثبت تقاضای خود فقط در سامانه دانشجویی اقدام کنند.

بر اساس توصیه صندوق رفاه دانشجویان جهت تسریع در امر پرداخت انواع وام ها لیست های متناظر به تعداد 3 لیست توسط معاونت دانشجویی تایید و ارسال گردد.

همچنین با توجه به ضرورت اعتبار سنجی اطلاعات هویتی دانشجویان متقاضی دریافت تسهیلات از صندوق رفاه مقتضی است که دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با قید فوریت نسبت به بروز رسانی ارتباط سامانه آموزشی خود با درگاه تبادل اطلاعات وزارت علوم اقدام کنند.

طبق این بخشنامه در زمان ثبت اطلاعات سند تعهد در پرونده دانشجویان در فاز دو لازم است معینات ضامن ازسامانه ثبت احوال نیز استعلام گردد و همچنین ترتیبی اتخاذ گردد که تصاویر اسناد تعهد فاقد کیفیت و ناخوانا را نیز به روز نماید.

همچنین جهت تسریع در امر پرداخت وام به دانشجویان ترتیبی اتخاذ صورت گیرد تا لیست های ارسالی فاقد هرگونه اشکال یا نقض مدرک باشند. ضمن این که کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در صورت داشتن اعتبار مازاد شهریه پس از دریافت وام توسط دانشجویان غیر شاغل می توانند صرفا در قالب اعتبار تخصیص یافته درخواست دانشجویان شاغل خود را نیز مدیریت کنند.

همچنین اولویت پرداخت هرگونه وام و تسهیلات طبق مصوبات و آیین نامه های صندوق رفاه و تبصره ج بند 9 قانون بودجه کل کشور در سال 98 و 99 با دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی است. بنابراین رعایت این مورد از سوی دانشگاهها لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 843

به "جزئیات وام دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی اعلام شد، شروع ثبت نام از 15 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی اعلام شد، شروع ثبت نام از 15 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید