بررسی 800 پیشنهاد بودجه ای از تقویت دانشگاه فرهنگیان تا تهیه تبلت دانش آموزی

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، تهران (پانا) - عضو کمیسیون تلفیق بودجه، از بررسی 800 پیشنهاد در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری در کمیسیون آموزش برای ارائه به تلفیق در کمیته های 6 گانه کمیسیون خبر داد.

بررسی 800 پیشنهاد بودجه ای از تقویت دانشگاه فرهنگیان تا تهیه تبلت دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی مجلس، مهدی اسماعیلی با بیان اینکه بودجه آموزشی در کشور باید متناسب با شأن این حوزه باشد با توجه به تلاش های حوزه آموزش برای ارتقای بودجه این بخش، اظهار کرد: نزدیک به 800 مورد پیشنهاد در حوزه های مختلف، آموزش، تحقیقات و فناوری به کمیسیون رسیده است که طی چندین نشست تخصصی این موارد در کمیته های 6 گانه کمیسیون با دقت مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی شرح داد: رویکرد کمیسیون آموزش مجلس، توجه به شأن و منزلت معلمان است و در این راستا اعضای کمیسیون توجه ویژه ای به شرایط معیشتی معلمان در قالب طرح های مختلف از جمله رتبه بندی خواهند داشت و مصوبه های پیشنهادی زیادی در این راستا و در زمینه رفاهیات فرهنگیان داشته ایم.

اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای تهیه تبلت برای دانش آموزان مناطق محروم

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در ردیف های بودجه ای برای آن اعتبار پیش بینی خواهیم کرد و پیشنهاد آن به کمیسیون تلفیق تدوین شده است؛ اختصاص ردیف اعتباری برای تقویت زیرساخت های آموزش مجازی، تقویت شبکه زیرساخت اینترنت و مهم تر از همه، اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای تهیه تبلت دانش آموزی برای دانش آموزان مناطق محروم است.

تدوین پیشنهادی برای افزایش حقوق نیروهای خدماتی مدارس

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: همچنین پیشنهادی برای ساماندهی نیروهای خدماتی مدارس تدوین شده چرا که این عزیزان در رتبه بندی فرهنگیان دیده نشده اند و با توجه به اینکه قشر آسیب پذیر و زحمتکشی در مدارس هستند، نیازمند توجه ویژه در لایحه بودجه هستند لذا پیشنهادی جداگانه برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

اختصاص اعتباری پیشنهادی برای تقویت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

اسماعیلی، تقویت و توسعه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را یکی دیگر از مصوبات بودجه ای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برشمرد و گفت: با توجه به کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش و ضرورت جذب نیروهای کارآمد این مصوبه نیز یکی دیگر از مصوبات مهم کمیسیون آموزش برای ارائه به تلفیق است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موارد دیگری از جمله رایگان شدن گاز، آب و برق مدارس در صورت رعایت الگوی مصرف، گازرسانی به مدارس مناطق محروم و توجه به توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس از جمله موارد دیگری است که کمیسیون آموزش در این موارد نیز مصوبه پیشنهادی تدوین کرده است، شرح داد: همه این موارد در کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم رأی مثبت کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس را هم برای این موارد جلب کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1478

به "بررسی 800 پیشنهاد بودجه ای از تقویت دانشگاه فرهنگیان تا تهیه تبلت دانش آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی 800 پیشنهاد بودجه ای از تقویت دانشگاه فرهنگیان تا تهیه تبلت دانش آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید