جزئیات جلسه دولت و مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در مجلس حکمی داده ایم که 400 هزار تومان افزایش حقوق باید تبدیل به ضریب شود، گفت: در بخش افزایش مبلغ 400 هزار تومان به حقوق ها، تخلفی از سوی دولت صورت نگرفته است.

جزئیات جلسه دولت و مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی در تشریح نشست این کمیسیون با موضوع افزایش حقوقها در سال 98، گفت: برخی از نمایندگان اعتقاد دارند دولت ضریب افزایش حقوق را رعایت نکرده است، در جلسه امروز از مسئولان سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و دیوان محاسبات برای بررسی این موضوع دعوت کردیم.

وی ادامه داد: در قانون بودجه سال 98 آمده است که به حقوقِ تمام حقوق بگیران 400 هزار تومان اضافه کرده شود، همچنین تا 10 درصد نیز افزایش حقوق صورت گیرد، حکمی هم داده ایم که 400 هزار تومان تبدیل به ضریب شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت وگو کرده است، اضافه کرد: از حکم قانون چند برداشت وجود دارد، اول اینکه 400 هزار تومان تبدیل به ضریب باشد یا نباشد که ما به دلیل اینکه به نفع حقوقبگیران پایین بود، تأکید داشتیم که این مبلغ ضریب باشد، زیرا اگر ضریب نمی شد، تأثیری در سایر دریافتی ها برای حقوق بگیران پایین نداشت.

تاجگردون گفت: کسی که یک میلیون و 350 هزار تومان دریافت می کند، با این روش افزایش 30 درصدی پیدا می کند و اگر 400 هزار تومان ضریب نمی شد، از سایر مزایا بهره مند نمی شد.

وی با بیان اینکه در بخش افزایش مبلغ 400 هزار تومان به حقوق ها، تخلفی از سوی دولت صورت نگرفته است، گفت: برخی از نمایندگان بیان داشتند که در بخش افزایش 10 درصدی به حقوق ها در برخی از رده ها بیش از 10 درصد رشد حقوق اعمال شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: در این مورد سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی تأکید داشتند که چنین تخلفی در حوزه افزایش 10 درصدی حقوق رخ نداده، از این رو به دیوان محاسبات مأموریت داده شد که بخش دوم قانون افزایش حقوق ها را مورد بررسی قرار دهد و گزارش نظارتی ارائه کند.

تاجگردون گفت: افزایش10 درصد از صفر تا 10 درصد چگونه باشد در اختیار دولت است و دولت با ترتیباتی عمل کرده است، در زمان بررسی قانون بودجه در کمیسیون نمایندگان در این بخش نظری نداشتند، همچنین این سؤال مطرح بود که آیا دستگاه های اجرایی احکام را براساس مصوبه هیئت وزیران صادر کرده اند، از این رو مقرر شد که دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در انتها درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان سازی هنوز کامل اِعمال نشده، درباره ضریب آن هنوز بحث است، با توجه به تغییر جدوال منابع بودجه، دولت متناسب پیش بینی منابع، همسان سازی را انجام می دهد، بنابراین اگر پیش بینی دولت تحقق منابع باشد، همسان سازی به طور کامل اعمال می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 225

به "جزئیات جلسه دولت و مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه دولت و مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید