تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است

به گزارش مجله خبری تیرول، دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت:تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید و در موارد خاص منوط به تأمین شرایط معین شده بر اساس شاخص های جمعیتی و مساحتی است.

تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، جلسه 148 ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور سه شنبه 28 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در این جلسه گفت: بحث روزآمدسازی نقشه جامع علمی کشور با توجه به اینکه مطالبه رهبر معظم انقلاب است امری مهم و جدی است. البته در بخش شاخص ها در سال های اخیر تغییراتی ایجاد شده، اما در زمینه اولویت ها و… احتیاج به ایده پردازی و اجرایی سازی داریم.

کبگانیان اظهار کرد: بحث همسان سازی حقوق اساتید و ترمیم آن باعث خوشحالی این قشر شد. این اقدام با توجه به امکاناتی که کشور های همسایه برای جذب اساتید در نظر می گیرند، زمینه جلوگیری از خروج اعضای هیأت علمی را فراهم نموده است.

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور توضیح داد: در سند هوا و فضا مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش بینی شده که در سیستم مکان یابی فضایی همکاری با بعضی از فعالیت های منطقه ای به وجود آید و می توان با کشور چین و روسیه همکاری کرد و در این بخش با افول رو به رو بوده ایم و باید این نگرانی زودتر رفع گردد.

وی اضافه نمود: به جز بخش های دفاعی و نظامی در بخش های دیگر با افول رو به رو بوده ایم و گزارشی از نحوه اجرای سند هوا و فضا به زودی ارائه و در دستور کار قرار می گیرد. هم اکنون ماهواره های بسیار سبک آرایش ماهواره ای را تشکیل می دهند البته کشور ما در حوزه دانشی پیشرفت هایی داشته و خیلی در این زمینه عقب نیست.

کبگانیان ادامه داد: گزارش اجرایی سازی سند آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت و پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها و سرانه پزشک بحث بسیار مهمی است. اختلاف زیادی در آموزش عالی کشور وجود دارد در بعضی رشته های علوم انسانی نیروی انسانی زیادی را تربیت نموده ایم که افراط بوده است و در مقابل در بخش سلامت با تفریط روبرو شده ایم.

دبیر شورای راهبری نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: وزارت بهداشت وظیفه ای در تبصره 3 سند آمایش دارد که دانشگاه های خاص در مأموریت ملی و منطقه ای باید گزارشی از میزان جذب دانشجو در هر رشته و مقطع تحصیلی را با توجه به احتیاج های ناحیه آمایشی مربوطه و بر حسب سیاست های اجرایی اقدام ملی 14 از راهبرد کلان 6 نقشه جامع علمی مربوط به تنظیم ظرفیت دانشگاه ها با رعایت ملاحظات آمایش آموزش عالی تهیه نمایند.

کبگانیان اضافه نمود: تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است و در موارد خاص تشکیل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مستقل منوط به تأمین استاندارد و اعتبار بخشی شورای گسترش، تأمین شرایط معین شده بر اساس شاخص های جمعیتی و مساحتی است.

وی در سرانجام گفت: دانشکده به دانشگاه بعد از تصویب شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور و تصویب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1731

به "تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید