بلومبرگ: بانک مرکزی ایران اینستکس را بی فایده می داند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، بلومبرگ انگلیسی در گزارشی نوشت: بانک مرکزی ایران ضمن انتقاد از کانال پرداختی اتحادیه اروپا که به شرکت های اروپایی اجازه می دهد از تحریم های آمریکا اجتناب کنند، آن را بی فایده خواند.

بلومبرگ: بانک مرکزی ایران اینستکس را بی فایده می داند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بلومبرگ در تحلیلی گفت: بانک مرکزی ایران ضمن انتقاد از کانال پرداختی اتحادیه اروپا که به شرکت های اروپایی اجازه می دهد از تحریم های آمریکا اجتناب کنند، آن را بی فایده خواند و گفت: ایران منابع مالی خود را به سمت آن هدایت نخواهد کرد.

در این گزارش آمده است: بانک مرکزی ایران در توضیحاتی در توئیتر گفت: دولت های اروپایی هیچ ایده ای ندارند که چگونه مجرای راه اندازی شده به نام اینستکس را تأمین مالی کنند و شهامت کافی برای حفظ حاکمیت مالی خود را نداشته اند.

بر این اساس، اظهارات ایران همزمان با انتقال ریاست جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ به جو بایدن است که معاون رئیس جمهور پیشین، باراک اوباما بود؛ همچنین، ترامپ آمریکا را از توافق هسته ای شش قدرت جهان با ایران در سال 2018 خارج کرد و تحریم های جمهوری اسلامی ایران را بازگرداند.

در این گزارش به این موضوع هم اشاره شده که با هدایت فرانسه، آلمان و انگلیس، اینستکس در ژانویه 2019 راه اندازی شد و اولین معامله آن در مارس 2020 انجام شد. این کانال انتقال پول فقط مقادیر کمی سرمایه را برای چند محموله پزشکی جابجا کرده است که از نظر فنی از تحریم ها معاف هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1505

به "بلومبرگ: بانک مرکزی ایران اینستکس را بی فایده می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ: بانک مرکزی ایران اینستکس را بی فایده می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید