بازداشت مقام ارشد دولت اندونزی به اتهام فساد اقتصادی

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: سازمان مبارزه با فساد اندونزی یکی از مقامات ارشد حزب حاکم را به اتهام اخذ رشوه و آسیب رساندن به وجهه حزب حاکم پیش از انتخابات بازداشت کرد.

بازداشت مقام ارشد دولت اندونزی به اتهام فساد اقتصادی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ کمیسیون مبارزه با فساد اندونزی آناس اوربانینگروم، رئیس سابق حزب دموکراتیک یودهویونو را به اتهام اخذ رشوه 205 میلیون دلاری برای ساخت یک ورزشگاه ورزشی در هامبالانگ واقع در غرب جاوا بازداشت کرد.

.جان بودیسخنگوی این کمیسیون در پاسخ به سوالی پیرامون بازداشت این مقام ارشد اندونزیایی گفت: بله کمیسیون مبارزه با فساد اوربانینگروم را بازداشت نموده است.

اوربانینگروم آخرین نفر از مقامات حزب دموکراتیک است که در جریان این پرونده فساد بازداشت شده است. درپرونده مذکور یکی از وزرای کابینه و حتی ملکه زیبایی سابق این کشور نیز دست داشته اند.

رسوایی های اخیر باعث شده حزب حاکم نتواند نامزد برجسته ای را برای انتخابات اخیرمعرفی کند. نتایج نظرسنجی ها با نشان دادن 10 درصد محبوبیت نیز حاکی از افت شدید محبوبیت این حزب بوده است

یودهویونو 64 ساله تصمیم دارد پس از خاتمه دو دوره پنج ساله از سمت خود در بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا کناره گیری کند.

احزاب برای معرفی کاندید مورد نظر خود برای انتخابات ریاست جمهوری باید قادر باشند تا 25 درصد آرا را به خود اختصاص دهند.

اوربانینگروم که زمانی به عنوان نامزد آینده حزب دموکراتیک پیش بینی شده بود اما به اتهام فساد اقتصادی از محبوبیتش کاسته شد هشدار داده است که درخصوص پرونده هامبالانگ مدارکی را علیه دیگر مقامات بلندپایه این حزب منتشر کند.

این کشور در ارزیابی شفافیت اقتصادی سالانه از 177 کشور رتبه 114 را به خود اختصاص داد و از لحاظ داشتن فساد در رتبه کشورهایی مانند مصر و اتیوپی نهاده شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 302

به "بازداشت مقام ارشد دولت اندونزی به اتهام فساد اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت مقام ارشد دولت اندونزی به اتهام فساد اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید