بازتاب حادثه نفتکش ایرانی در رسانه های جهان

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایرنا نوشت: رسانه های بین المللی روز آدینه خبر حادثه نفتکش ایرانی در دریای سرخ را در صدر اخبار مهم خود قرار دادند.

بازتاب حادثه نفتکش ایرانی در رسانه های جهان

نفتکش ایرانی SABITI متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز (آدینه) در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شد.

وال استریت ژورنال به این نکته اشاره نمود که خدمه کشتی سالم هستند و بدنه کشتی آسیب اندکی دیده است.

شبکه فرانس 24 فرانسه در تارنمای خود نوشت، آخرین اطلاعات شرکت Refinitiv درباره سابیتی مربوط به 14 اوت (23 مرداد) است که در سواحل جنوبی ایران در خلیج فارس حضور داشت. این شرکت داده های مربوط به ردیابی کشتی ها را ثبت می نماید.

شبکه الجزیره انگلیسی به نقل از تارنمای Tankertrackers گزارش داد که این نفتکش حامل یک میلیون بشکه نفت بوده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت، این حادثه باعث شد تا بهای نفت بیش از 2 درصد افزایش پیدا کند که این مساله نگرانی های تازه ای درباره عرضه نفت به وجود آورده است.

رویترز، تارنمای مارکت واچ، بلومبرگ و ... نیز در گزارش های خود افزایش بهای نفت را به عنوان تیتر انتخاب کردند.

رسانه های عرب زبان مانند الجزیره، المیادین و رسانه های انگلیسی زبان همچون تایم، دیلی تلگراف، تایمز لندن، تلویزیون ان اچ کی ژاپن، سی ان ان، واشنگتن پست از جمله رسانه هایی هستند که به این حادثه پرداختند.

شبکه های فاکس نیوز آمریکا و ای. بی. سی. نیوز استرالیا در گزارش های خود به این نکته پرداختند که عربستان تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی سابیتی در دریای سرخ گفت: آنالیز های صورت گرفته توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفتکش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

سید عباس موسوی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفتکش گفت: خوشبختانه خدمه نفتکش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار واقع شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام نمود: در چند ماه گذشته بعضی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفتکش های ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که آنالیز ها در مورد عوامل دخیل در این اقدامات در حال اجرا است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 541

به "بازتاب حادثه نفتکش ایرانی در رسانه های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب حادثه نفتکش ایرانی در رسانه های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید