امکان فروش 30 درصد سهام عدالت از شنبه، زمان آزادسازی به جامانده سهام

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، معاون نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: دارندگان سهام عدالت از شنبه مجاز به فروش 30 درصد از سهام خود هستند و باقی مقدار دارایی سهام عدالت ظرف مدت یک سال آینده به بعد آزادسازی و قابل معامله خواهد شد.

امکان فروش 30 درصد سهام عدالت از شنبه، زمان آزادسازی به جامانده سهام

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمدرضا معتمد با بیان این که در صورت عدم احتیاج اقتصادی، فروش سهام عدالت توصیه نمی گردد اضافه کرد: از روز شنبه دهم خرداد امکان فروش سهام عدالت برای دارندگان و یا مشمولان معامله سهام عدالت وجود دارد.

او با تأکید بر اینکه مشخص روش مدیریت سهام عدالت فقط تا 8 خرداد ماه میسر می باشد گفت: طبق مصوبات شورای نظارت بر امور سهام عدالت، دارندگان سهام عدالت در این مرحله مجاز به فروش 30 درصد از سهام خود هستند و باقی مقدار دارایی سهام عدالت ظرف مدت یک سال آینده به بعد آزادسازی و قابل معامله خواهد شد.

معتمد ادامه داد: در حقیقت، درگاه اصلی ورود سرمایه گذاران به بازار سهام، کارگزاری ها هستند، اما به دلیل حجم بالای سرمایه گذاران در این مرحله از شبکه بانکی کشور هم یاری خواهیم گرفت تا در صورت خواست مردم و قصد فروش سهام عدالت، بانک ها هم در این اقدام، یاری رسان باشند در اصل بانک ها در این مرحله نقش عاملیت را ایفا می نمایند.

او اضافه کرد: نرخ فروش سهام عدالت، نرخ تابلو سازمان بورس می باشد.

معاون نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس اوراق بهادار گفت: از آنجا که سهام موجود در سبد سهام عدالت، بسیار ارزنده هستند و در سال های آینده سوددهی خوبی خواهند داشت به مردم توصیه می گردد در صورت احتیاج از سود های آینده سهام عدالت در قالب سود سهام و یا افزایش تعداد سهام استفاده نمایند و تا آن موقع دست نگهدارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1067

به "امکان فروش 30 درصد سهام عدالت از شنبه، زمان آزادسازی به جامانده سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فروش 30 درصد سهام عدالت از شنبه، زمان آزادسازی به جامانده سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید