از 6 عنوان کتاب با موضوع اُتیسم در سمنان رونمایی شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرنگاران از سمنان، مجید هداوند در این آیین که به صورت مجازی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان برگزار گردید، گفت: دانش آموزان دارای اختلال اتیسم یکی از هفت گروه دانش آموزان تحت پوشش آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی هستند که از سال 1384 آزمون های تشخیصی برای آنان تهیه و تا امروز از خدمات آموزشی و توانبخشی این سازمان برخوردار شده اند.

از 6 عنوان کتاب با موضوع اُتیسم در سمنان رونمایی شد

وی اضافه کرد: در سطح کشور بیش از 2 هزار دانش آموز طیف اتیسم مشغول تحصیل هستند که 10 درصد آنها در مدارس عادی به صورت آموزش تلفیقی فراگیر حضور دارند.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تا امروز در بخش فراوری محتوای آموزشی دانش آموزان دارای اختلال اتیسم با هوشبر ذهنی این وظیفه به ادارات آموزش و پرورش استان ها محول شده قول مساعد داد در صورت تأیید این بسته آموزشی در شورای برنامه ریزی درسی از این 6 عنوان کتاب به عنوان محتوای آموزشی در مراکز آموزشی استثنایی سراسر کشور استفاده گردد.

محمد دستورانی نیز با اشاره به مسائل والدین و دانش آموزان دارای اختلال اتیسم توضیح داد: تهیه و تدوین محتوای آموزشی برای این گروه از دانش آموزان می تواند یاری بسیار بزرگی برای آموزش و پرورش این گروه از محصلان باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه جسم انسان در رحم مادر پرورش می یابد گفت: روح انسان نیز با مطالعه، تحقیق و پژوهش رشد و پرورش می یابد.

دستورانی کار برای مهارت و آموزش بچه ها اتیسم را بسیار ارزشمند دانست و یادآور شد: بچه ها اوتیسم جهان را متفاوت تر از بقیه می ینند و تجربه می نمایند.

سعید دهقانلو سرپرست کتابخانه های عمومی استان سمنان با تبریک هفته کتاب این هفته را به مثابه جشن تولد تفکر و اندیشه نامید و گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان فرهنگ سراهای اجتماعی مطرح هستند و گنجینه ای از فرهنگ، هنر و ادبیات در آنها واقع شده است.

دهقانلو با تاکید بر اینکه پس از خانواده دشوارترین وظیفه در اشاعه کتابخوانی در هر جامعه ای بر عهده مدارس و نظام آموزش و پرورش آن جامعه است گفت: اگر دانش آموز در مدرسه با کتاب آشنا شده و لذت مطالعه، خودآموزی و افزایش معلومات عمومی را درک کند و به مطالعه خو بگیرد در تمام دوران زندگی از کتاب دست نمی کشد.

بر اساس همین گزارش در خاتمه این آیین از کتاب های اتیسم، من و خواهر و برادرانم نوشته فهیمه آرین و عاطفه تقوی پور، برادران، خواهران و اتیسم راهنمای والدین برای حمایت از خواهر و بردارها نوشته فهیمه آرین و راحله ابراهیمی مغانی، زندگی از دید خواهر یا برادر فرد مبتلا به اتیسم نوشته فهیمه آرین، سیده فاطمه میرباقری و فاطمه ابراهیمی، شناخت اتیسم، راهنما برای کارفرما نوشته فهیمه آرین، فاطمه ابراهیمی و سیده فاطمه میرباقری،نیک چه مسئله ای دارد نوشته محسن یحیویی زنجانی و فاطمه ابوترابی و بسته آموزشی کتابچه فعالیت برای بچه ها نوشته فاطمه ابوترابی و فهیمه آرین رونمایی شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1386

به "از 6 عنوان کتاب با موضوع اُتیسم در سمنان رونمایی شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "از 6 عنوان کتاب با موضوع اُتیسم در سمنان رونمایی شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 6 عنوان کتاب با موضوع اُتیسم در سمنان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید