ارتش تایلند: احتمال کودتا وجود ندارد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: فرماندهان نظامی تایلند اعلام کردند با توجه به آرامش تدریجی در عرصه سیاسی کشور احتمال بروز کودتا در این کشور وجود ندارد.

ارتش تایلند: احتمال کودتا وجود ندارد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از رویترز؛ فرماندهان نظامی تایلند گفتند وضعیت سیاسی در پی چندین روز اعتراضات خشونت آمیز ضددولتی بار دیگر عادی شده است.

فرمانده نیروی دریایی تایلند احتمال بروز کودتا را رد کرد.

دریاسالار نارونگ پیپاتاناسائی، پس از دیدار با همکاران ارشد نظامی خود در دانشکده ارتش، در گفت و گو با مجله سرگرمی و تفریحی گفت: همه موافق هستند که نیروهای نظامی نقشی اصلی در این وضعیت بر عهده نخواهند گرفت و با توجه به اینکه معتقدیم تنش ها در حال کمتر شدن بوده و وضعیت به زودی به حالت عادی برخواهد داشت، هیچ گونه کودتایی نیز در کار نخواهد بود.

این درگیری ها آخرین مجموعه از مناقشاتی هستند که از زمان سرنگونی تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق و برادر نخست وزیر کنونی، توسط ژنرال های حامی سلطنت در هفت سال پیش شروع شده اند.

ناآرامی ها پس از آن شروع شد که دولت کنونی تایلند به نخست وزیری خواهر تاکسین شیناواترا تصمیم گرفت فرمان یک عفو عمومی را صادر کند که برادرش را نیز در برمی گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 423

به "ارتش تایلند: احتمال کودتا وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش تایلند: احتمال کودتا وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید