کرونا در اروپا، از هشدارها درباره افزایش مبتلایان جدید تا تمدید شرایط اضطراری در ایتالیا

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نتیجه جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که کمیسر امور بهداشت اروپا درباره افزایش چشمگیر مبتلایان جدید در این اتحادیه هشدار داده و دولت ایتالیا هم شرایط اضطراری را تمدید نموده است.

کرونا در اروپا، از هشدارها درباره افزایش مبتلایان جدید تا تمدید شرایط اضطراری در ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاهش محدودیت های کرونایی در اتحادیه اروپا همزمان با فصل تعطیلات و سفرهای تابستانی فرصت مناسبی به ویروس کرونا داده تا گسترش یافته و قربانیان بیشتری در این منطقه بگیرد.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره افزایش مبتلایان جدید

جدیدترین اخبار کرونایی در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که استلا کیریاکیدس کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا درباره شمار روزافزون موارد جدید ابتلا به کرونا در بعضی کشورهای اروپایی ابراز نگرانی نموده و امروز (چهارشنبه) در سخنانی علت این مسئله را بی دقتی و سهل انگاری شهفرایندان در رعایت قواعد و محدودیت های ضد کرونایی دانست.

رکورد بالای ابتلای روزانه به کرونا از زمان شیوع در پراگ

پراگ از بالاترین میزان ابتلای جدید به کرونا در یک روز از زمان شیوع این بحران خبر داده که بر اساس آمارها در روز سه شنبه 101 نفر ابتلای جدید به این ویروس در 24 ساعت در این شهر گزارش شده است. در تمام جمهوری چک 275 مورد ابتلای جدید گزارش شده است.

اروپا مرزهای خود را بر روی الجزایر هم بست

اتحادیه اروپا مرزهای خود برای سفر از کشورهای ثالث برای مقابله با شیوع کرونا را همچنان بسته نگه داشته و این محدودیت ها به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا در الجزایر به این کشور هم گسترش می یابد. به گزارش خبرگزاری آلمان سفرای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در این باره به توافق رسیدند.

قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن کرونا از طرف انگلیس

دولت انگلیس هم 60 میلیون دوز واکسن احتمالی کرونا را از شرکت های GlaxoSmithKline و Sanofi Pasteur سفارش داده است. اگر این واکسن موثر شناخته گردد در نیمه ابتدایی سال آینده اولین نفرات از جمله کارکنان بخش بهداشت و درمان و نیروهای پرستاری انگلیس واکسینه می شوند.

شرکت انگلیسی GSK و شرکت فرانسوی Sanofi در جهان بزرگترین ظرفیت فراوری واکسن را دارند.

65 مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه توسط کشور مالت هم به کرونا مبتلا بودند. این مهاجران که حدود 94 نفر بودند روز یکشنبه بعد از بیش از 30 ساعت سرگردانی در دریای مدیترانه نجات داده شدند. دولت مالت خاطرنشان کرد که مهاجران مبتلا به کرونا در یک اردوگاه پذیرش پناهندگان قرنطینه می شوند و بقیه هم باید برای 14 روز در قرنطینه قرار گیرند.

مرگ و میرهای کرونایی در بیمارستان های آلمان

در آلمان حدود 22 درصد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها از آخر فوریه تا اواسط آوریل جان باخته اند. این نتیجه تحقیقاتی است که توسط انجمن های علمی و پزشکی در برلین اجرا شده است.

بر این اساس میزان مرگ و میر در بیماران با علائم تنفسی 53 درصد و بیماران بدون احتیاج به تنفس مصنوعی 16 درصد بوده است. بیشترین میزان مرگ و میر هم در فاصله سنی 70 تا 79 سال بوده است.

آلمان: تا اواسط سال 2021 واکسن کرونا نخواهیم داشت

وزیر تحقیقات آلمان هم اعلام نموده که انتظار فراوری واکسن کرونا تا قبل از اواسط سال 2021 را ندارد. وی در این باره گفته است: ما نباید انتظار معجزه در این باره را داشته باشیم. ما باید هنوز هم این تصور را داشته باشیم که این واکسن تا اواسط سال آینده در دسترس عموم قرار نمی گیرد.

وی در عین حال گفت: اما در نهایت همه شهفرایندانی که خواستار تزریق این واکسن هستند باید واکسینه شوند. وی از شهفرایندان خواست که در برخورد با کرونا سهل انگاری ننمایند.

وزیر تحقیقات آلمان گفت: این پاندمی برای همه طاقت فرسا است. این همه گیری تا حدی آزاردهنده است و نیروی خیلی ها را گرفته است. وی این بیماری را تهدیدی برای بسیاری از انسان ها دانست.

وی از همگان خواست همچنان به قواعد فاصله گذاری و به استفاده از ماسک پایبند باشند و گفت: ما نباید به این ویروس فرصت گسترش دوباره را بدهیم.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در ایتالیا

دولت ایتالیا هم میخواهد شرایط اضطراری مربوط به ویروس کرونا را تا ماه اکتبر تمدید کند. این شرایط حدود 6 ماه است که در ایتالیا اعمال شده است.

گسترش طرح استفاده اجباری از ماسک در مادرید

در مادرید اسپانیا هم قانون استفاده اجباری از ماسک برای جلوگیری از شیوع کرونا اعمال می گردد. این قانون نه تنها در فضاهای بسته بلکه در جاهای باز هم باید رعایت گردد. میزان افراد مبتلا به کرونا در این منطقه با حدود 6.6 میلیون سکنه بعد از کاهش محدودیت ها مجددا افزایش پیدا نموده است.

استفاده اجباری از ماسک در یونان

از روز چهارشنبه در یونان هم استفاده اجباری از ماسک در بسیاری اماکن عمومی برقرار می گردد. تا به حال استفاده اجباری از ماسک تنها در سوپر مارکت ها و وسایل حمل و نقل عمومی اعمال می شد.

افزایش چشمگیر نرخ مرگ و میر اروپا در دوران کرونا

نتایج یک آنالیز یورو استات (اداره آمار اروپا) نشان می دهد که نرخ مرگ و میر در اروپا در فاصله زمانی ماه مارس تا می امسال نسبت به مدت مشابه سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

اداره آمار اروپا (یورو استات) تعداد مرگ و میرها در دوره زمانی بین ماه مارس و می در 24 کشور اروپایی را مورد ارزیابی قرار داده و به نتیجه وحشتناکی رسیده است.

بر اساس اطلاعات این نهاد اروپایی در این دوره زمانی در مجموع حدود 160 هزار مرگ و میر بیشتر از مدت مشابه چهار سال گذشته در فاصله زمانی بین 2016 تا 2019 گزارش شده است.

این آنالیز نشان می دهد که شمار مرگ و میرها در هفته اول آوریل دراروپا به شدت افزایش داشته است. تنها در این دوره زمانی میزان مرگ و میرها در کشورهای اروپایی که دراین آنالیز شرکت داشتند حدود 120 هزار نفر بوده است.

این اعداد و آمارها نشانگر میزان بالای مرگ و میر کرونایی در اتحادیه اروپا است علی رغم اینکه آمار و ارقام ها به درستی نشان نمی دهد که چه عاملی باعث مرگ و میر بوده است.

آنالیز نرخ مرگ و میر در این دوره زمانی بدون در نظر دریافت بحران کرونا نشان می دهد که تا چه اندازه نرخ مرگ و میر در یک دوره زمانی در یک جمعیت تغییر نموده است.

این آمارها همچنین نشان می دهد که تفاوت های فاحشی بین کشورها از نظر میزان نرخ مرگ و میر در این دوره زمانی وجود داشته است. در حالی که در کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یا بلژیک افزایش چشمگیر میزان مرگ و میر نسبت به میانگین سال های گذشته وجود داشته است در کشورهای اسلواکی و بلغارستان موارد مرگ و میر کم تری وجود داشته است.

این مسئله هم در این آنالیز اهمیت دارد که انگلیس که بر اساس آمارهای رسمی سومین آمار مرگ کرونایی در اروپا را داشته است در این تحقیق در نظر گرفته نشده است. در این صورت آمار مرگ و میرها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کرد.

وزیر بهداشت فرانسه: همچنان باید مدت طولانی با کرونا زندگی کنیم

وزیر بهداشت فرانسه هم با تاکید بر اینکه همه باید بدانند که همچنان باید مدت طولانی با ویروس کرونا زندگی نمایند از شهفرایندان خواست به قواعد و محدودیت های ضد کرونایی پایبند باشند.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم افزایش موارد ابتلای جدید به کرونا را به عنوان یک علامت هشدار مهم ارزیابی نموده که فرایند بهبود مالی را به خطر می اندازد.

افزایش آمار مبتلایان در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی تا به حال در اسپانیا 327690 نفر به کرونا مبتلا شده و 28436 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 300692 نفر به کرونا مبتلا شده و 45878 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 246488 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35123 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 207951 نفر به کرونا مبتلا شده و 9207 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 183804 نفر به کرونا مبتلا شده و 30223 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1118

به "کرونا در اروپا، از هشدارها درباره افزایش مبتلایان جدید تا تمدید شرایط اضطراری در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از هشدارها درباره افزایش مبتلایان جدید تا تمدید شرایط اضطراری در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید