پُز دادن قطری ها با عکس نیمکت پرسپولیس!

به گزارش مجله خبری تیرول، به دور از فزونی شیرین پرسپولیس ایران مقابل السد قطر و ناکامی میزبان لیگ قهرمانان آسیا، تصویری جالب توجه در استادیوم اجوکیشین سیتی قطر به ثبت رسیده است که حرف های زیادی در دل خود دارد؛ تصویری که نشان می دهد قطر چطور برای پاسخ دادن به نقدها آماده شده است. شاید در نگاه اول این تصویر چندان جلب توجه نمی کند، اما نشان می دهد که قطری ها تا چه اندازه در انتخاب تصاویر هوشمندانه عمل نموده اند تا در سال های منتهی به جام دنیای به نگرانی اهالی فوتبال در دنیا پاسخ دهند.

پُز دادن قطری ها با عکس نیمکت پرسپولیس!

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

نیمکت نشین های پرسپولیس یعنی سیدجلال حسینی، علی شجاعی و ... در حالی مشغول تماشای بازی تیمشان هستند که پتویی را روی خود کشیده اند تا خودشان را از سرمای دستگاه های تهویه داخل استادیوم در امان نگه دارند. این در شرایطی است که سایت های هواشناسی، دمای 37 درجه سانتی گراد را برای شهر دوحه نشان می دهند، اما دماسنج در داخل استادیوم روی عدد 22 یا 21 درجه سانتی گراد جا خوش نموده است.

این وضعیتی است که قطری ها برای تمام استادیوم های جام جهانی تدارک دیده اند تا میزبانی کم نقصی را در برابر تمام فوتبال دوست ها و گردشگر های جام جهانی 2022 انجام دهند. آن ها برای حل معضل آب و هوا در این منطقه کویری، خنک نماینده هایی را در اطراف استادیوم در نظر گرفته اند که باعث کاهش دمای هوا در داخل استادیوم می گردد. با این اتفاق، جای هیچ نگرانی خاصی برای طرفداران و اهالی فوتبال باقی نمی ماند که می توانند بدون احساس گرما و شرجی هوا، از دیدن فوتبال لذت ببرند.

کما اینکه جام جهانی به جای شهریور، در آذر 1401 (نوامبر تا دسامبر 2022) برگزار می گردد و طبیعتا هوا در این مقطع از سال در دوحه بسیار مطبوع و بهاری است و برای گردشگر ها و مسافران در دوحه اذیت نماینده نخواهد بود و برای فرار از سرمای پاییز و زمستان در اروپا و بخش شمالی کره زمین، زمان مناسبی است که به هوای مطبوع خلیج فارس در این فصل از سال پناه بیاورند.

*قطری ها سرمایه های خود را هدر می دهند؟

این تغییر عظیم درباره دمای یک اتاق یا یک واحد مسکونی نیست، بلکه قطری ها توانستند با استفاده از تکنولوژی و هزینه های هنگفت، خودشان را برای عظیمترین رویداد فوتبالی که حدود دو سال دیگر برگزار می گردد، آماده نمایند و نهایت استفاده را از معرفی این کشور توسعه یافته به جهانیان ببرند.

اگر چه سوالاتی برای هر کسی وجود دارد که استادیوم ها و مجموعه های ورزشی عظیم برای کشوری که جمعیتش از دو میلیون نفر تجاوز نمی کند، به چه کاری می آید؟ آیا قطر سرمایه های نفتی و گازی خود را دور ریخته و این یک اشتباه پرهزینه است یا قطری ها هوشمندانه پای در راه برگزاری جام جهانی گذاشته اند؟

باید پاسخ این سوال را از خود قطری ها پرسید. قطر برای تمام مجموعه های عظیم و ورزشی خود از معماری نوین بهره برده که قابلیت تغییر کاربری دارند و می توان از این سازه ها برای امور دیگری استفاده کرد. به طور مثال، استادیوم اجوکیشن سیتی (شهر آموزش)، همانطور که از نامش بر می آید مناسب یک مکان ورزشی نیست و با اتمام جام جهانی تغییر کاربری خواهد داد و به دانشگاه و محلی برای تحقیقات و مطالعات علمی تبدیل خواهد شد!

شاید اینطور به نظر می رسد که قطر بدون فکر و صرفا برای خودنمایی و ارضای علاقه مندی های بچگانه خود قصد برگزاری جام جهانی را دارد، اما آن ها با مشاوره دریافت از بهترین افراد در بخش های مختلف، یک برنامه بلند مدت را برای توسعه این کشور و جلب توجهات و سرمایه گذاری در قطر در نظر دارند تا کشورشان را همانند سنگاپور - که مرکز اقتصاد آسیای شرقی است - از یک کشور محروم به قطب مالی خاورمیانه تبدیل نمایند.

شیوع ویروس کرونا و برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز در قطر، یک توفیق اجباری و اقدام هوشمندانه از سوی مقامات فوتبال و همینطور کشور قطر بود تا از الان به نگرانی ها پاسخ دهند و منتقدان برگزاری جام جهانی در این کشور کویری را قانع نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1217

به "پُز دادن قطری ها با عکس نیمکت پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پُز دادن قطری ها با عکس نیمکت پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید