پاسخ به سؤالاتی که حوصله گوگل کردن شان را ندارید

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، حالا ما می خواهیم به تعدادی از سؤالاتی که همواره ذهن تان را مشغول نموده اند جواب دهیم و یاری کنیم شب ها زودتر بخوابید.

پاسخ به سؤالاتی که حوصله گوگل کردن شان را ندارید

به گزارش ، گاهی اوقات شب ها وقتی چراغ اتاق را خاموش می کنیم و سر روی بالش می گذاریم، با خود فکر می کنیم که فردا چه روز پرمشغله ای در پیش داریم و به همین خاطر باید زودتر بخوابیم، اما در همین موقع انواع و اقسام افکار و سؤال های عجیب و غریب به ذهن مان هجوم می آورد. مثلاً اینکه چرا کبوترها وقت راه رفتن سرشان را دائماً عقب و جلو می آورند، چرا گربه ها همواره روی پاهایشان فرود می آیند و رنگ خمیردندان های چندرنگ چطور باهم قاتی نمی گردد.

در ادامه به تعدادی از سؤالاتی که شاید حوصله جستجوی آن را ندارید اما همواره ذهن تان را مشغول نموده اند جواب دهیم.

زبان مارها نه فقط به آن ها یاری می نماید طعم ها را تشخیص دهند، بلکه در حس بویایی آن ها هم نقش دارد. به همین دلیل هم هست که مارها زبان شان را بیرون می آورند و تکان می دهند تا هم جهتیابی بهتری داشته باشند و هم غذای خود را سریع تر پیدا نمایند.

این کار به کبوترها یاری می نماید اطراف خود را بهتر ببینند، چون این پرندگان تصویر را روی شبکیه چشم خود تثبیت می نمایند. کبوترها هنگام راه رفتن سر خود را جلو می آورند و همزمان بدن شان را به سمت سرشان می کشند. در همین لحظه است که پرنده می تواند دنیای اطراف خود را از یک زاویه تعیین ببیند.

علت قرمز افتادن چشم ها این است که وقتی فضا تاریک یا کم نور است، دوربین انعکاس فلاش در اعماق چشم را ثبت می نماید. رنگ قرمزی که در عکس ثبت می گردد به خاطر عروق خونی درون شبکیه چشم است.

برای پرکردن تیوپ های خمیردندان از یک دستگاه دیسپنسر مخصوص استفاده می گردد که خمیر را همزمان با چند لایه رنگ مختلف داخل تیوپ می ریزد. خمیرهای سفید و رنگی قوام و ساختار شیمیایی متفاوتی دارند و به همین دلیل هم هست که لایه های خمیردندان باهم مخلوط نمی گردد.

راز این مسأله آن است که کبوترها فقط در یک جهت پرواز می کردند که آن ها هم به سمت خانه شان بود. پرنده ها در کبوترخانه آموزش های مخصوص می دیدند. آن ها را به فاصله تعیینی از لانه شان می بردند و بعد آزادشان می کردند، به این ترتیب پرنده می توانست به لانه خود بازگردد. سیستم ارسال پیغام با استفاده از کبوترهای نامه بر اساس غریزه طبیعی این پرندگان شکل گرفت و علاوه بر این، میدان مغناطیسی زمین و محیط فروصوت نقش هدایت طبیعی برای آن ها ایفا می نماید.

راکون ها در طبیعت بیشتر در آب یا در نزدیکی منابع آبی به دنبال غذا می گردند. آن ها غذای خود (گیاهان، نرم تنان و حشرات) را بیشتر در میان شن و خاک پیدا می نمایند. به همین خاطر بسیاری از مردم تصور می نمایند راکون ها غذای خود را می شویند تا آن را تمیز نمایند. با این حال، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که این رفتار راکون ها ربطی به تمیزی ندارد. این حیوانات پنجه های حساسی دارند و وقتی غذایی را لمس می نمایند به حواس خود اتکا می نمایند و علاوه بر این، آب برای پایانه های عصبی آن ها مانند نوعی فعال ساز عمل می نماید.

در خصوص رنگ قرص تولیدنماینده دارو تصمیم می گیرد. رنگ قرص ها نقشی در میزان اثرگذاری آن ها ندارد، اما در عوض، کارکردی بازاریابانه و اثری روانی بر مصرف نماینده دارد. به همین دلیل، مثلاً در آزمایشی ثابت شد مصرف نمایندگان تصور می نمایند قرص هایی که رنگ تیره تری دارند داروی مؤثرتری هستند.

راز این مسأله در توانایی ستون فقرات گربه ها نهفته است که به آن ها این امکان را می دهد تا بالاتنه خود را به یک سمت بچرخانند و سپس به سمت دیگر پایین آورند. این حیوانات به لطف دستگاه دهلیزی رشد یافته شان می دانند که هنگام سقوط از یک ارتفاع چطور بدن خود را بچرخانند تا به ایمن ترین شکل ممکن فرود بیایند.

نکته اینجا است که میان پرنده ها و کابل های برق هیچ تفاوت ولتاژی وجود ندارد. پرنده ها وقتی روی سیم های برق می نشینند تماسی با زمین ندارند، به همین دلیل ولتاژ بدن شان با ولتاژ سیم های برق یکی می گردد.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1267

به "پاسخ به سؤالاتی که حوصله گوگل کردن شان را ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به سؤالاتی که حوصله گوگل کردن شان را ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید