هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به تعهدات ایران در برجام و اجرای سیاست های کاهش تعهدات هسته ای، گفت: بنابر گام چهارم سیاست های کاهش تعهدات برجام، هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند.

هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، علی اکبر صالحی در واکنش به اظهارات بعضی از نمایندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته ای فردو، گفت: سیاست های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملا اجرا شده است. بر همین اساس ما یک بال را در فردو فعال کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی توضیح داد: بر اساس سیاست های کاهش تعهدات برجام، هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست ها کاملا به وظیفه خود عمل کردیم.

صالحی یادآور شد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این هزار و 44 ماشین، غنی سازی ننمایند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه احتیاج انجام می گردد و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی فزود: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1276

به "هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید