مقامات ریاض جسد الحویطی، قربانی پروژه نیوم را تحویل دادند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، پس از فشارهای شبکه های اجتماعی، مسؤولان ریاض جسد عبدالرحیم الحویطی، فعال عربستانی را به خانواده او تحویل داده و اجازه دفن او در روستای محل تولدش را دادند.

مقامات ریاض جسد الحویطی، قربانی پروژه نیوم را تحویل دادند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، در حالی که پیش از این مسؤولان ریاض از تحویل جسد این فعال خودداری نموده و اجازه دفن او را نمی دادند، در نهایت با فشارهای شبکه های اجتماعی، نزدیکان الحویطی جسد او را در میان تدابیر امنیتی شدید تحویل گرفتند. در این مراسم تعدادی از اعضای خانواده الحویطی و ساکنان روستای الخریبه در منطقه تبوک در شمال غرب عربستان حضور داشتند.

الحویطی پس از انتشار ویدیویی که در آن مخالفت خود را با کوچاندن قبیله اش به خاطر پروژه نیوم اعلام نموده بود، کشته شد. این پروژه یکی از مهم ترین طرح های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در چارچوب چشم انداز 2030 بود.

شادی ابو طقیقه، برادر عبدالرحیم گفت، پلیس منطقه تبوک شروطی را برای تحویل جسد برادرش معین نموده است.

ابو طقیقه پیشتر توییت نموده بود، پلیس شرط نموده عبدالرحیم در روستایش الخریبه دفن نگردد و در تبوک دفن گردد و این مراسم با حضور تعداد اندکی برگزار گردد.

او در ادامه توییت کرد که آنها این شروط را نپذیرفتند چراکه مادر و تمامی برادران او می خواستند عبدالرحیم در الخریبه در کنار پدرش دفن گردد.

پس از آنکه دستگاه امنیت ملی عربستان اظهار داشت که الحویطی 15 آوریل جاری در روستای الخریبه در استان تبوک به قتل رسیده و او تحت تعقیب نیروهای امنیتی بود، هشتگ جسد عبدالرحیم الحویطی کجاست در صفحات توییتر به اشتراک گذاشته شد. دستگاه امنیتی عربستان در حالی این خبر را منتشر کرد که بعضی حساب های کاربری عربستانی از 13 آوریل خبر کشته شدن این فعال به دلیل مخالفت با تخلیه خانه و روستایش برای ساخت ساختمانی مربوط به پروژه نیوم را منتشر نموده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 خرداد 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1014

به "مقامات ریاض جسد الحویطی، قربانی پروژه نیوم را تحویل دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات ریاض جسد الحویطی، قربانی پروژه نیوم را تحویل دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید