سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2023 بیشتر می شود؟

به گزارش مجله خبری تیرول، مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی برگزار گشت که یک مقام مسئول عربستانی مدعی شده که سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا 2023 مشخص شده است.

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2023 بیشتر می شود؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عبدالمجید المنصور عضو کمیته مسابقات لیگ حرفه ای عربستان در توئیتر خود از امتیازبندی کشورها برای کسب کرسی های لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و نوشت: انتظار می رود کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای آینده رده بندی کشورها در مسابقات جام باشگاه های آسیا برای سال 2021 را اعلام کند و انتظار می رود که عربستان سعودی برای اولین بار از زمان انتشار آن در سال 2014، صدرنشین این رده بندی شود. این رده بندی نشان دهنده نتایج باشگاه های هر کشور در رقابت های لیگ قهرمانان در 4 سال اخیر است.

طبق ادعای عضو کمیته مسابقات لیگ حرفه ای عربستان، کنندگان ایران با کسب میانگین 44.58 امتیاز در 4 دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا، توانسته اند قطر را پشت سر گذاشته و 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم را در لیگ قهرمانان آسیا 2023 کسب کنند.

المنصور در ادامه با انتشار دو جدول، میانگین امتیاز کسب شده از طریق کنندگان کشورهای آسیایی را درج کرده که عربستان با کسب 57.30 امتیاز در رده نخست ایستاده و 3 سهمیه مستقیم به همراه یک سهمیه غیرمستقیم را کسب کرده است.

طبق ادعای وی، تیم های ایرانی پیروز شده اند در 4 سال گذشته میانگین 44.58 امتیاز را در لیگ قهرمانان آسیا کسب کنند و با پیشی گرفتن از قطر، این تیم را جا گذاشته و در رتبه چهارم آسیا قرار بگیرند.

بدین ترتیب ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2023 دارای 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم خواهد بود. البته این ادعا باید از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی تأیید شود.

البته این سهمیه برای 2 سال دیگر است و در نسخه سال 2022، همچنان سهمیه ایران 2+2 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2011

به "سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2023 بیشتر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2023 بیشتر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید