مطمئن ترین روش های انتقال وجه به صورت آنلاین

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، با توجه به گسترش خدمات الکترونیکی، بسیاری از عملیات بانکی به صورت غیرحضوری انجام می گردد. کارت به کارت کردن وجه در شبکه شتاب یکی از خدمات بانک داری الکترونیکی است که به روش های مختلفی امکان پذیر است. به دلیل حساس بودن اطلاعاتی که برای کارت به کارت مبالغ مختلف در شبکه شتاب به کار می رود، بهتر است از روش های مطمئن برای انتقال وجه بهره ببرید.

مطمئن ترین روش های انتقال وجه به صورت آنلاین

چرا کارت به کارت به شکل آنلاین بهتر است؟

مطمئنا همواره امکان بیرون رفتن از خانه و مراجعه به بانک، استفاده از دستگاه های عابر بانک یا دستگاه پوز وجود ندارد. روش های ساده دیگری هم وجود دارد: استفاده از کدهای دستوری USSD. این روش بسیار ساده و سریع است و در هر لحظه می توانید با استفاده از شماره گیری کدهای مخصوص با گوشی خود انتقال وجه انجام دهید. با این حال محدودیت هایی هم در این روش وجود دارد؛ هر بانک کد دستوری منحصر به خود را دارد و برای انجام عملیات انتقال وجه از این طریق، نمی توانید همواره از یک کد ثابت بهره ببرید. شرایط هر بانک هم برای سقف مبلغ کارت به کارت متفاوت است. ضمن این که ممکن است کد دستوری هر بانک فقط برای انتقال وجه بین کارت های همان بانک امکان پذیر باشد. گذشته از همه این ها، همه بانک ها هنوز چنین امکانی را برای مشتریان خود فراهم نکرده اند. با توجه به تمام این موارد، کارت به کارت به شکل آنلاین مطمئن ترین و کاربردی ترین روش برای انتقال وجه است.

انتقال وجه آنلاین با چه روش هایی امکان پذیر است؟

کارت به کارت وجه به شکل آنلاین، روش های مختلفی دارد که همه آن ها احتیاجمند دریافت رمز دوم یا رمز پویا از بانک و اطلاعات مندرج روی کارت بانکی هستند. در ادامه با انواع روش های انتقال وجه آنلاین آشنا می شوید.

  • انتقال وجه به وسیله وب سایت بانک

هر بانک وب سایت مختص خود را دارد و بخشی از خدمات خود را در این سایت ارائه می دهد. انتقال وجه به وسیله درگاه بانکی یکی از مطمئن ترین روش هاست. هنگام مراجعه به سایت بانک برای انتقال وجه، با دو گزینه پایا و ساتنا روبه رو می شوید. گزینه پایا برای انتقال وجه معمولی و ساتنا برای انتقال وجه کلان یا حواله های فوری استفاده می شوند. در روش پایا، انتقال وجه مدت زمان بیشتری، حدود یک یا دو ساعت، طول می کشد. برای هر یک از این دو روش رمز مخصوصی احتیاج است که بانک آن را در اختیار شما می گذارد.

  • انتقال وجه به وسیله همراه بانک

بانک ها با درک احتیاج مشتریان خود، مدام در حال افزایش سرعت، سادگی و امنیت خدمات خود هستند. همراه بانک در واقع اپلیکیشنی است که امکان استفاده از خدمات غیرحضوری مختلف را برای مشتریان فراهم می نماید. به این ترتیب به سادگی به وسیله تلفن همراه می توانید عملیات مورد نظر خود را انجام دهید. رمز مورد احتیاج برای فعال سازی و ورود به همراه بانک را باید از بانک مربوطه دریافت کنید.

  • انتقال وجه به وسیله اپلیکیشن های مخصوص

در کنار بانک ها، شرکت های دیگری هم هستند که اپلیکشین های مخصوص خدمات بانکی طراحی می نمایند. این اپلیکشین ها در کنار امکان کارت به کارت به صورت آنلاین، خدمات دیگری هم به کاربران ارائه می دهند، مانند پرداخت قبوض، خرید شارژ همراه اول و اپراتورهای دیگر، خرید بسته اینترنت و… . کار با این اپلیکیشن ها بسیار ساده و سریع است؛ اما باید در انتخاب اپلیکیشن مناسب دقت زیادی داشته باشید. نباید فراموش کنید که اطلاعات بانکی شما و مخاطبان تان در اپلیکیشن قابل ذخیره سازی است و باید از امنیت آن ها مطمئن باشید. اپلیکیشن های زیادی طراحی شده که بسیاری از آن ها چندان نام ونشان مشخصی ندارند. حتما برنامه ای را روی گوشی خود نصب کنید که از اعتبار آن مطمئن باشید.

*خبرنگاران مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می باشد*

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1498

به "مطمئن ترین روش های انتقال وجه به صورت آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطمئن ترین روش های انتقال وجه به صورت آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید