مرگ مشکوک هزاران پرنده در راجستان هند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، یک مقام اداره جنگلبانی هند گفته است لاشه های بیش از 1000 پرنده در اطراف بزرگترین دریاچه آب شور در این کشور پیدا شده است.

مرگ مشکوک هزاران پرنده در راجستان هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پرندگان مرده در اطراف دریاچه آب شور سامبار که در فاصله 80 کیلومتری جنوب غرب شهر جیپور، مرکز ایالت راجستان واقع شده است، پیدا شده اند.

این پرندگان از حدود 10 گونه مختلف از جمله پرندگان مهاجری بوده اند که هر ساله در اطراف این دریاچه به پرواز درمی آیند. سازمانهای دولتی در حال تحقیق درباره علت تلف شدن این پرندگان هستند.

سانجی کاوشیک، یک مقام ارشد در اداره جنگلبانی و محیط زیست هند می گوید: ما همچنان در حال شمردن پرندگان مرده هستیم. لاشه آنها در همه این اطراف دیده می گردد. حدود 20 تا 25 پرنده که هنوز زنده مانده اند، در حال مداوا هستند.

اولین گزارش ها درباره مرگ پرندگان از یکشنبه گذشته بوسیله گردشگران منتشر شد. گردشگرانی که برای بازدید از دریاچه به این منطقه سفر نموده بودند، عکس هایی از پرندگان مرده را منتشر کردند.

یک متخصص مشاهده پرندگان به پرس تراست، آژانس خبری هند گفت: تا به حال چنین چیزی را ندیده بودیم.

ویکاس چودهاری، عکاسی که مجموعه عکس هایش از این پرندگان در مجله داون تو ارتس منتشر شده است، می گوید که لاشه های پرندگان مرده در وسعت 12 تا 15 کیلومتری اطراف دریاچه دیده می گردد.

او گفت: مطمئن هستم که آمار پرندگان مرده خیلی بیشتر است و ممکن است حتی به حدود 5000 پرنده برسد. همه جا لاشه پرندگان مرده افتاده است.

این پرندگان اغلب انواع اردک، آنقوت (اردک غازنما)، مرغ ریگ سرخ، اردک منقار ملاقه ای، چوب پای بال سیاه و چنگر هستند و لاشه های آنها پس از جمع آوری در محفظه های فلزی در عمق خاک چال شدند.

به گفته مقامات محلی، احتمالا بارش شدید تگرگ در این منطقه ممکن است عامل مرگ این پرندگان باشد اما تحقیقات و آزمایش ها درباره علت مرگ دسته جمعی آنها ادامه دارد.

همچنین به گفته مقامات محلی، احتمالاتی چون آلودگی ویروسی و میکروبی یا سمی بودن محیط و آب دریاچه هم در نظر گرفته شده است.

یک دامپزشک محلی علت مرگ این پرندگان را آنفلوآنزای مرغی عنوان نموده است. لاشه تعدادی از پرندگان برای تحقیق درباره علت مرگ آنها به آزمایشگاهی در بوپال فرستاده شده است.

  • مرگبارترین شهرهای دنیا برای پرندگان | مرگ یک میلیارد پرنده در آمریکا
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 556

به "مرگ مشکوک هزاران پرنده در راجستان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ مشکوک هزاران پرنده در راجستان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید