ماساژ معجزه می نماید

به گزارش مجله خبری تیرول، آنالیز ها نشان می دهد که ماساژ بر افزایش جریان خون در مفاصل، درمان کشیدگی، خشکی و گرفتگی عضلات تاثیر بسزایی دارد. بعلاوه ماساژ بدن به صورت مداوم سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده، باعث فراوری گلبول سفید می گردد. ماساژ باعث آرامش فرد و افزایش انرژی ذهنی او می گردد. بعلاوه باعث می گردد تا شما در کار خود فعال تر و موثرتر عمل کنید.

ماساژ معجزه می نماید

ماساژ معجزه می نماید

نویسنده: شهناز زیاداللهی

اسم: ماساژ معجزه می نماید

آنالیز ها نشان می دهد که ماساژ بر افزایش جریان خون در مفاصل، درمان کشیدگی، خشکی و گرفتگی عضلات تاثیر بسزایی دارد. بعلاوه ماساژ بدن به صورت مداوم سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده، باعث فراوری گلبول سفید می گردد. ماساژ باعث آرامش فرد و افزایش انرژی ذهنی او می گردد. بعلاوه باعث می گردد تا شما در کار خود فعال تر و موثرتر عمل کنید.

طی تحقیق اجرا شده معین شد: ماساژ کوتاه مدت در محل کار اضطراب را کاهش داده و بازده کاری را افزایش می دهد. بعد از 15 دقیقه ماساژ، کارکنان هوشیارتر بوده و می توانند مسائل ریاضی را سریع تر و با دقت بیشتری حل و فصل نمایند.

خوشبختانه ماساژور ما همواره همراهمان است! دستان ما برترین ماساژورها هستند، بیشتر ما ماساژدهی را انجام می دهیم، بدون این که آگاهانه از آن استفاده کنیم.

گاهی پیشانی خود را به خاطر سردرد مالش می دهیم یا در حمام با لیف خود را ماساژ می دهیم و یا پاها را بعد از پیاده روی طولانی می مالیم. تمام این ها روش های ساده و طبیعی خود ماساژدهی هستند.

- هر روز صبح و بعد از ظهر خود را ماساژ دهید. از مشت هایتان بهره ببرید و آنها را به آرامی به بدن خود بکوبید. از پاها و بازوها آغاز کنید و از قسمت فوقانی دست و پا رو به پایین حرکت کنید، سپس از بالا روبه پایین با مشت های آرام ادامه دهید. مشت و مال بدن باعث قوی تر شدن بدن می گردد و خون را به جریان انداخته، حس گرهای عصبی را آرام می نماید.

با این عمل در صبح، بدن شما بیدار شده، آماده فعالیت روزانه می گردد، اما با مشت و مال در شب قبل از خواب، ذهنتان آرام شده، استرس و فشار کاری از بدنتان خارج می گردد.

- بعد از هر غذا شکم خود را بمالید. بیشتر ما این کار را به خصوص بعد از یک غذای مفصل به طور غریزی انجام می دهیم، یک یا هر دو کف دست را به روی شکم گذاشته و در جهت عقربه ساعت مالش دهید. این دقیقاً همان جهتی است که غذا به طور طبیعی در روده حرکت می نماید. انجام این ماساژ چرخشی می تواند به هضم غذا یاری کند.

- قبل و بعد از ورزش خود را ماساژ هید. ماساژ بدن قبل از ورزش های کششی یا استقامتی جریان خون را به سمت مفاصل راهنمایی می نماید و ماساژ بعد از ورزش به دفع سموم بدن و بهبود ماهیچه ها یاری می نماید. قبل از ورزش با مشت بدن را مالش دهید تا گردش خون به سمت پاها و بازوها راهنمایی گردد. بعد از ورزش مفاصل را با کف دست یا با مشت آرام در جهت قلب ماساژ دهید.

- دست هایتان را هر روز با کرم مرطوب نماینده ماساژ دهید. انگشتان دست را درهم قلاب کنید و پاشنه دست ها را دایره وار به هم بمالید. سپس همان طور که دست هایتان در هم قلاب است، با یک شست، زیر شست دیگر را دایره وار ماساژ داده و به سمت مرکز دست بروید. این حرکت را با دست دیگر ادامه دهید. بعد انگشت ها را رها نموده و با شست و انگشت اشاره یک دست، کف دست، مچ و انگشتان دست دیگر را ماساژ دهید.

- هر وقت در پاها احساس خشکی و گرفتگی کردید، از توپ تنیس بهره ببرید. اگر پاهایتان خشک، سخت و دردناک شده است، یک دست خود را به دیوار گرفته و پای مخالف را بر روی توپ تنیس قرار دهید، به تدریج وزن بیشتری را بر روی پای خود بیندازید و اجازه دهید توپ به گودی پایتان فشار وارد کند، به آرامی پای خود را حرکت دهید تا توپ پاشنه، گودی و انگشتان پایتان را مالش دهد. هم چنین می توانید به پشت بر روی توپ دراز بکشید و اجازه دهید توپ بین دو کتفتان را که یکی از نقاط دور از دسترس هستند، ماساژ دهد تا پشتتان آرام گردد.

- بعد از استفاده از کفش های پاشنه دار حتماً بر روی زمین نشسته و به ماهیچه های ساق پایتان استراحت دهید. زانوها را خم نموده و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید. یک مچ را گرفته و شست دست را بر روی تاندون یک پا به مدت 5 دقیقه فشار دهید. بعد 2 سانتی متر بالای ماهیچه پایتان رفته و دوباره این کار را تکرار کنید. این عمل را آنقدر ادامه دهید تا به زانو برسید، بر روی پای دیگر هم این عمل را تکرار کنید.

- از دستانتان برای ماساژ گردن بهره ببرید. هنگام کار با رایانه هر یک ساعت استراحتی به خود بدهید و انگشتان دستتان را پشت گردن برده و با پاشنه دست بر روی قسمت های مختلف گردن فشار ملایمی وارد کنید و در این حال به آرامی پاشنه دست را بر روی گردن به حالت دورانی حرکت دهید. سپس انگشتان دست راست را بر روی ماهیچه های سمت چپ گردن در زیر جمجمه گذاشته و فشار دهید. سر را به چپ خم کنید و رو به پایین مالش دهید تا به شانه ها برسید. این کار را سه مرتبه تکرار کنید. سپس طرف دیگر گردن را به همین ترتیب مالش دهید. در سرانجام سر را بر روی قسمت بالایی جایگاه قرار دهید و به مدت 20 ثانیه به گردنتان فشار وارد کنید. با این کار ماهیچه های جلو گردن هم که در طول کار دچار گرفتگی شده اند، آرام می شوند.

منبع: نشریه اطلاعات هفتگی- ش 3403.

منبع: راسخون
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1877

به "ماساژ معجزه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماساژ معجزه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید