عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت رصد می شود

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، محمد امامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تمهیدات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اظهار نارضایتی کاربران از اتمام زودهنگام بسته های اینترنت، گفت: رگولاتوری بررسی و نظارت دوره ای بر حجم ترافیک مصرفی کاربران اپراتورهای ثابت و همراه را در دستور کار قرار داده است. به این معنی که حجمی که در بسته اینترنت به مشترک فروخته می شود، در بازه های معین به صورت دوره ای مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد تا بسته ها زودتر از موعد به اتمام نرسد و همان حجمی که به مشترک فروخته شده، توسط وی مصرف شود.

عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت رصد می شود

نظارت بر عملکرد اپراتورها در فروش بسته های اینترنت

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر عملکرد اپراتورها در فروش بسته های اینترنت، از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری می شود، ادامه داد: علاوه بر این نظارت کلی، اگر کاربری در این زمینه شکایتی داشته باشد نیز، این شکایت به صورت موردی بررسی می شود. اما از آنجا که ممکن است موردی وجود داشته باشد اما کسی متوجه نشود، باید برنامه نظارتی در مورد حجم بسته ها به صورت دوره ای صورت گیرد.

مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری بیان کرد: در این مدل نظارتی، مشخص خواهد شد که آیا تمامی اپراتورهای ثابت و همراه که در کشور فعالیت می کنند عملکرد مناسبی نسبت به بسته های اینترنتی که به کاربر می فروشند دارند و یا خیر و آیا بسته ای که می فروشند همان حجمی است که فروختند یا کمتر است.

اپراتور باید بسته های اینترنت را به تایید رگولاتوری برساند

امامی در مورد عدم اطلاع رسانی اپراتورها در مورد بسته های اینترنت و تعریف نامفهوم بسته های اینترنت توسط برخی اپراتورها، گفت: طبق مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور باید برای بسته های اینترنتی که تعریف می کند از رگولاتوری تاییدیه بگیرد و حجم مصرف منصفانه در بسته ها با توجه به نوع سرویس، باید به تایید رگولاتوری برسد.

وی ادامه داد: در این رابطه اگر چیزی خلاف مصوبه رگولاتوری باشد مورد بررسی قرار گرفته و با آن برخورد می کنیم؛ در صورت تخلف نیز به اپراتور تذکر می دهیم.

با بسته های اینترنتی اغوا کننده و دارای ابهام برخورد می شود

این مقام مسئول در رگولاتوری اضافه کرد: بسته ای که کاربر خریداری می کند باید حجمی معادل مصرف اینترنت بین الملل کاربر یا دو برابر مصرف داخلی و یا تلفیقی از این دو به صورت شناور باشد. به این معنی که زمانی که بسته ای با 40 گیگابایت مصرف منصفانه برای کاربر فعال می شود، کاربر می تواند 40 گیگ اینترنت بین الملل مصرف کند و یا معادل 80 گیگ، مصرف داخلی داشته باشد. اما اگر قرار است تلفیقی از این دو باشد، باید به صورت شناور به هر میزان مصرف اینترنت بین الملل، دو برابر مصرف داخلی داشته باشد.

امامی گفت: پس از اتمام مصرف منصفانه، در صورتی که هنوز بسته کاربر به اتمام نرسیده باشد، اپراتور باید سرعت پایه را برای کاربر برقرار کند و اگر سرویس را قطع کند، تخلف کرده و با آن برخورد می شود.

وی در مورد ارائه برخی بسته های اینترنت با عنوان نامحدود توسط اپراتورها که دارای حجم مصرف و سرعت مشخص است، تاکید کرد: رگولاتوری با بسته های اینترنتی اغوا کننده و دارای ابهام برخورد می کند؛ اگر در بسته اینترنتی، چارچوب مصوبه رگولاتوری رعایت نشده باشد تخلف است و اپراتور باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1052

به "عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت رصد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت رصد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید