طرح های فضایی تسهیلات دریافت می نمایند، جزئیات ثبت نام دریافت وام

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، طی توافقی بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فضایی ایران، مقرر شد منابع وام وجوه اداره گردیده وزارت ارتباطات در اختیار متقاضیان حوزه فضایی نیز قرار گیرد.

طرح های فضایی تسهیلات دریافت می نمایند، جزئیات ثبت نام دریافت وام

به منظور کمک به تسریع انجام پروژه های فعال در حوزه فضایی، شرکت های خصوصی و کسب وکارهایی که دارای قرارداد فعال در این حوزه هستند، می توانند جهت ثبت نام دریافت تسهیلات وام وجوه اداره گردیده به سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه نمایند.

دراین زمینه شبنم یزدانی دستیار رئیس سازمان فضایی ایران در توسعه کسب و کارهای فضاپایه گفت: موضوع توسعه بخش خصوصی در حوزه فضایی به طور جدی در دستور کار سازمان فضایی قرار داشته و تامین منابع مالی مورد احتیاج در قالب وام، یکی از ضرورت های تکمیل زنجیره ارزش آن است.

وی اضافه کرد: از این رو مقرر گردیده منابع مالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت قالب وام وجوه اداره گردیده و متناسب با مبلغ قرارداد شرکت ها با بخش دولتی و عمومی برای حمایت از پروژه ها و طرح های تحقیق و توسعه، توسعه کسب وکار، صادرات کالا و خدمات بخش های خصوصی و تعاونی غیر دولتی، تامین تجهیزات و توسعه اپلیکیشن های کاربردی اختصاص یابد.

یزدانی گفت: با آنالیز وضعیت موجود، تصمیم گرفته شد که به زودی فاز جدیدی از اعطای تسهیلات در این حوزه شکل گیرد و با توجه به برنامه کسب وکار تدوین گردیده از سوی متقاضیان وام وجوه اداره گردیده، میزان وام اعطایی آن از سوی کارگروه مربوطه معین خواهد شد.

وی با اشاره به گروه بندی وام های وجوه اداره گردیده و فعالان این بخش گفت: در حال حاضر 4 کارگروه شامل سخت افزار، نرم افزار، محتوی و امنیت وجود دارند که متقاضیان حوزه فضایی نیز می توانند درخواست خود را در یکی از این دسته بندی ها ارائه دهند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با فرآیند انجام کار می توانند به صفحه مربوط به وام وجوه اداره گردیده در وبگاه رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس https://ees.ict.gov.ir/web/loan مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 19

به "طرح های فضایی تسهیلات دریافت می نمایند، جزئیات ثبت نام دریافت وام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های فضایی تسهیلات دریافت می نمایند، جزئیات ثبت نام دریافت وام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید