سیستمی که به عملکرد مستقل روبات های زیردریایی کمک می کند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، پژوهشگران دانشگاه پردو با همکاری نینا محمودیان(Nina Mahmoudian)، دانشمند ایرانی این دانشگاه، سیستمی برای شارژ مجدد روبات های زیردریایی ابداع کرده اند که آنها را از دخالت انسان بی نیاز می کند.

سیستمی که به عملکرد مستقل روبات های زیردریایی کمک می کند

روبات ها می توانند ابزار شگفت انگیزی برای ماموریت های امداد و نجات و بررسی های زیست محیطی باشند اما برای ادامه فعالیت خود، به شارژ دوباره باتری ها نیاز دارند. اگر روبات مورد استفاده از نوع ربات خودران زیردریایی باشد، شارژ دوباره باتری، موضوعی چالش برانگیز خواهد بود.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه پردو(Purdue University) با همکاری نینا محمودیان(Nina Mahmoudian)، استادیار مهندسی مکانیک این دانشگاه، سیستم متحرکی برای این گونه روبات ها ابداع کرده اند که به آنها امکان می دهد بدون نیاز به دخالت انسان، وظایف خود را انجام دهند.

محمودیان گفت: پژوهش ما بر عملکرد مقاوم روبات ها در محیطهای چالش برانگیز تمرکز دارد و هیچ محیطی چالش برانگیزتر از زیر آب نیست.

هنگامی که یک روبات در آب غوطه ور می شود، توانایی آن در انتقال و دریافت سیگنال های رادیویی و داده های GPS کاهش می یابد؛ در نتیجه عملکرد آنها محدود می شود.

محمودیان ادامه داد: این روبات ها معمولا یک برنامه از پیش تعیین شده را زیر آب اجرا می کنند. پس از آن، به سطح می آیند و به ارسال سیگنال می پردازند. انسان ها باید داده های روبات را بگیرند، باتری آن را دوباره شارژ کنند و سپس دوباره آن را به آب بازگردانند. این کار، پرهزینه است و زمانی را که ربات برای انجام دادن وظیفه خود نیاز دارد، محدود می کند.

راهکار محمودیان، طراحی یک ایستگاه متحرک زیر آب است تا روبات ها بتوانند خودشان را با کمک آن شارژ کنند.

محمودیان افزود: روبات ها می توانند بدون نیاز به دخالت انسان، به شارژ مجدد باتری و آپلود داده های خود بپردازند و به اکتشاف خود ادامه دهند.

ما الگوریتم هایی را ابداع کرده ایم تا توسعه این روش را افزایش دهیم و امکان استفاده بهینه از روبات ها را فراهم کنیم.

این پژوهش، در مجله IEEE Robotics and Automation Letters به چاپ رسید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1300

به "سیستمی که به عملکرد مستقل روبات های زیردریایی کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستمی که به عملکرد مستقل روبات های زیردریایی کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید