سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون تدوین شد

به گزارش مجله خبری تیرول، سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون با نگاهی جامع به مسائل بانکداری در سال جدید تدوین و توضیحاتی از سوی مدیر عامل این بانک ارائه شد.

سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون تدوین شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: سیاست های اعتباری سالیانه تبیین کننده اهداف، راهبردها و راهکارها و راهنمای عملیاتی ارکان اعتباری بانک است.

وی شرح داد: طی چند سال اخیر همواره اهتمام بر این بوده است پیش از آغاز سال جدید، این سند مهم به کلیه همکاران به ویژه ارکان اعتباری بانک ابلاغ شود و تکلیف همکاران برای ارائه خدمات عمومی و تخصصی اعتباری در سال پیش رو مشخص و تبیین شده باشد.

مهدیان با اشاره به لزوم توجه کافی به بانکداری اسلامی گفت: ارتقا و بهبود ضوابط و شرایط معاملات اسلامی جایگاهی ویژه در محتوای سیاست های اعتباری دارد.

وی با تبیین نقش توسعه ای بانک افزود: افزایش و تنوع بخشی به خدمات و فعالیت توسعه ای، حمایتی بانک از مهمترین بخش های این سند راهبردی بانک توسعه تعاون است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد: حجم فعالیت بانکداری به صورت مستمر در حال افزایش بوده است و همکاران با اهتمام ویژه ای سهم بسزایی از این عملیات را بر عهده داشته اند. از این رو تقویت کادر اعتباری ستاد، مدیریت شعب استان ها و شعب از اهمیت ویژه ای برخودار است و در این سند راهکارهای تقویت تبیین و مشخص شده است.

مهدیان رعایت عدالت اعتباری را از مهمترین اهداف این بانک برشمرد و گفت: جهت بهبود و ارتقای عدالت اعتباری و حفظ حقوق و تکریم مشتریان؛ ضروری است فرآیندهای اعتبارسنجی تخصصی به خوبی صورت پذیرفته و اولویت های سرمایه گذاری با توجه به اسناد بالادستی مشخص باشد.

وی تکریم عموم مشتریان حقیقی و حقوقی را از الزامات اخلاق حرفه ای عنوان کردو گفت: برای برنامه ریزی و ارائه خدمات شایسته به عموم مشتریان، سطح ارتباطی بانک با مشتریان با توجه به نوع فعالیت اقتصادی و ظرفیت های شرکت ها ممکن است در طیف متنوعی باشد و شرکت هایی که فعالیت اقتصادی و تولیدی گسترده داشته و باعث اشتغال جمعی گسترده می شوند نیازمند ارائه وقت و توجه بیشتر، از سوی بانک هستند از این رو تلاش شده است در سیاست ها به ارتقا مکانیزم مدیریت مشتریان بزرگ به صورت ویژه ای پرداخته شود، تا با ارائه خدمات شایسته به کارآفرینان و تولید کنندگان بزرگ، شرایط مناسبی برای رونق تولید فراهم شود.

مهدیان نگاه جامع به موضوع بانکداری را بسیار مهم دانست و گفت: فعالیت بانکی از دیدگاه کلان نیازمند راهکارهای مناسب تجهیز منابع و نیز تخصیص بهینه منابع و مصارف و رعایت نظم و انضباط نقدینگی است و چنانچه بانک با برنامه دقیق در چارچوب های حرفه ای بانکداری اعم از تجهیز منابع، تحقق درآمدهای مشاع و غیر مشاع، مدیریت اثربخش هزینه ای و مدیریت مطالبات عمل نماید، بستر مناسبی برای اجرای برنامه های اعتباری بانک فراهم خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1647

به "سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید