رحم کن تا رحم نمایند ، روایت حامد عسکری از گرانفروشی اقلام بهداشتی در داروخانه ها

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، حامد عسکری شاعر و نویسنده در واکنش به گران فروشی اقلام بهداشتی ویژه مقابله با کرونا در داروخانه ها در روزنامه جام جم نوشت:

رحم کن تا رحم نمایند ، روایت حامد عسکری از گرانفروشی اقلام بهداشتی در داروخانه ها

جهت دریافت خدمات اجرای گرین روف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

گروه اجتماعی خبرنگاران؛ حامد عسکری شاعر و نویسنده در واکنش به گران فروشی اقلام بهداشتی ویژه مقابله با کرونا در داروخانه ها در روزنامه جام جم نوشت:

در محله ای که من و خانواده ام زندگی می کنیم، جایی حوالی خیابان انقلاب حدود پنج داروخانه دور و نزدیک وجود دارد. من هم مثل خیلی از شما، جان و سلامت خانواده ام برایم عزیزتر از جان و سلامت شخص خودم است. رفتم برایشان ماسک تهیه کنم. سه تایشان نداشتند. یکی شان بسته بود و یکی شان ماسک هایی را که یک بسته اش حدود ده هزارتومان قیمت داشت، می داد دانه ای30 هزار تومان. بله ماسک معمولی یکبار مصرف دانه ای 30 هزار تومان و وقتی گفتم چرا، گفت: حوصله بحث ندارم. نمی خواهید بفرمایید بیرون.

بله با همین صراحت. مایع ضدعفونی کننده دست را هم اگر واحدش شیشه یا بطری یا هرچه باشد را می داد 200 هزار تومان. درحالی که قیمت درج شده روی آن حدود 25 هزار تومان بود. این یک اصل مالی است که عرضه و تقاضا ارتباط مستقیم دارند و بالا و پایین شدن هرکدامشان دیگری را الاکلنگی بالا می برد. ولی وقتی با جان و سلامت سر و کار داریم باید عینک سود بیشتر و منفعت طلبی را کنار گذاشت و با عینک اخلاق و وجدان به قصه نگاه کرد. قصه البته تازگی ندارد. قصه چنان قحطسالی شد اندر دمشق که یاران فراموش کردند عشق است.

یک وقت هایی زمان امتحان پس دادن است. مگر آدم چندبار در زندگی اش اساسی امتحان می گردد. مگر چندبار ممکن است یک دوراهی سر راهت قرار بگیرد که تو راه درستش را انتخاب کنی و رستگار شوی. حالا هموطن ماسک فروش من! این صدمیلیون تومان ماسکی که تو انبار نموده بودی و حالا 30 برابر داری می فروشی می نماید چیزی حدود سه میلیارد که در جیبت می گذاری یا می ریزی اش داخل کارت یا خانه ای، ماشینی، ویلایی چیزی می خری و کیف می کنی و کلاهت را بالای می اندازی و بشکن و بالا می اندازی که به به... ارزشش را دارد یک هموطنت به خاطر تنگدستی اش، به خاطر نداری اش به خاطر جیب خالی اش نتواند ماسک بخرد و ابتلای به کرونا زندگی اش را خدشه دار کند؟ یک خانواده چهارنفره بخواهد روزی یک ماسک هم مصرف کند روزی120 هزارتومان فقط هزینه ماسکش می گردد و در این روزگار تورم جامعه مان مصیبتی است برای مرد سرپرست خانوار.

می دانی رفیق! جهان مثل سیب است. می چرخد... و توی هر چرخش ممکن است هزار اتفاق بیفتد و هزار باید نباید گردد و هزار شاید ممکن گردد. هرکسی قطعا اختیار مالش را دارد، ولی این رسم و روش مردمداری نیست...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 816

به "رحم کن تا رحم نمایند ، روایت حامد عسکری از گرانفروشی اقلام بهداشتی در داروخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحم کن تا رحم نمایند ، روایت حامد عسکری از گرانفروشی اقلام بهداشتی در داروخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید