راهنمای سفر به تیچینو، سوئیس

به گزارش مجله خبری تیرول، سوئیس کشوری نسبتا کوچک محسوب می گردد، با این وجود تقسیمات کشوری زیادی دارد که شامل 26 کانتون (ایالت) می گردد. این کشور به خاطر قرار دریافت در دامنه رشته کوه های آلپ و داشتن دریاچه های بی شمار شهرت دارد. این شرایط تقریبا برای هر 26 کانتون آن صدق می نماید. کانتون تیچینو که در بخش جنوبی این کشور قرار گرفته است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

راهنمای سفر به تیچینو، سوئیس

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اطلاعات ضروری

زبان رسمی

ایتالیایی

واحد پول

فرانک سوئیس

نوع برق شهری

230 ولت، 50 هرتز و دوشاخه های برق نوع J و C

شماره های اضطراری

پیش شماره کشور =41+

پلیس، آتشنشانی، اورژانس =112

جهت رانندگی

راست

فرودگاه بین المللی

(Zurich International Airport (ZRH

(Bern Airport (BRN

(Genève Aéroport (GVA

(Lugano Airport (LUG

شرایط آب و هوایی

کشور سوئیس به خاطر داشتن آب و هوای آلپی شهرت دارد. کانتون تیچینو با وجود اینکه ویژگی های آب و هوایی منطقه آلپ را حفظ نموده، اما از بقیه مناطق سوئیس ملایم تر است. در این کانتون می توانید از روزهای آفتابی بیشتری لذت ببرید و به طور کلی با آب و هوای گرم تری روبرو هستیم.

در سوئیس آلمانی زبان، به منطقه تیچینو Sonnenstube، به معنای ایوان خورشید می گویند. دلیل این نامگذاری این است که کانتون تیچینو هرساله بیش از 2300 ساعت نور خورشید (در مقایسه با 1700 ساعت در زوریخ) دریافت می نماید.

هزینه های مرسوم

هزینه اقامت

کانتون تیچینو از نظر هتلداری در صندلی خوبی واقع شده است و می توان انواع هتل از تک ستاره تا هتل های لوکس و مجلل را در آن پیدا کرد. میانگین قیمت انواع هتل بر اساس تعداد ستاره و کیفیت به شرح زیر است:

1 ستاره 468,000 تا 478,000 تومان

2 ستاره 255,000 تا 634,000 تومان

3 ستاره 343,000 تا 1,515,000 تومان

4 ستاره 528,000 تا 2,694,000 تومان

5 ستاره 1,000,000 تا 2,870,000 تومان

نکته: همانطور که مشاهده می کنید در کمال تعجب، میانگین قیمت انواع هتل 1 ستاره از حداقل قیمت هتل های 2 ستاره بسیار بیشتر است. بنابراین بهتر است در انتخاب هتل مورد نظر دقت بیشتری به خرج دهید.

هزینه مواد خوراکی

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقه مند باشید، می توانید مواد غذایی مورد احتیاج یک هفته تان را با پرداخت به ترتیب حدود 512,000 و 394,000 تومان تهیه کنید.

به یاد داشته باشید محاسبه قیمت ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد احتیاج یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری احتیاج دارید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

قیمت یک وعده غذا در رستوران های نیمه ارزان حدود 89,000 تومان هزینه دربر دارد. هر وعده مک دونالد نیز حدود 48,000 تومان می شود.

هزینه حمل و نقل

بلیت تک سفره در سیستم حمل و نقل محلی 9300

بلیت یک ماهه 17500 تومان

تعرفه دربست تاکسی در این ایالت حدود 4600 تومان می شود که به ازای هر یک کیلومتر 14900 تومان به آن اضافه می شود. به طور کلی تاکسی در سوئیس گران است و توصیه می کنیم تا جایی که امکان دارد، از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس بهره ببرید.

جاذبه های تفریحی

مونته سان سالواتوره (Monte San Salvatore)

مونته دی سالواتوره

اگرچه ارتفاع این کوه تنها 912 متر است اما، مونته سان سالواتوره یکی از زیباترین و وسیع ترین چشم اندازهای تمام منطقه آلپ را ارایه می دهد. در تصاویر دریاچه لوگانو را می بینید که به طرز زیبایی با دامنه های شیب دار مملو از درختچه های مختلف پیوند خورده است.

مونته دی سالواتوره

به سمت دریاچه و شهرک ساحلی کنار کوه که نگاه کنید، تعداد زیادی قله در افق خواهید دید که به زیبایی این محیط می افزایند.

اگر دوست داشتید، می توانید به کوه مونته سان سالواتوره صعود کنید. با این وجود اغلب گردشگران ترجیح می دهند تا سوار بر تله کابین از دیدن مناظر دیدنی اطراف لذت ببرند.

تفرجگاه و پارک ساحلی لوگانو (Luganos Lakeside Parks and Promenade)

تفرجگاه و پارک ساحلی لوگانو

پارک های سرسبز عظیم کنار دریاچه در انتهای شمالی لوگانو، مملو از درخت های گوناگون است که بر جای جای آن سایه افکنده اند.

بنابراین تفرجگاه و پارک ساحلی لوگانو مکانی عالی برای پیک نیک و تفریح به همراه خانواده محسوب می شود. این خط ساحلی طولانی با پوششی از درختان مقدس و گیاهان گرجهتی و همچنین مجسمه های مدرن پر شده است.

علاوه بر این ها تعدادی ساختمان قدیمی قرن هجدهمی هم ارزش تاریخی مناسبی به این ناحیه می دهد.

قلعه های بلینزونا (The Bellinzona Castles)

قلعه های بلینزونا

سه قلعه بلینزونا در فهرست آثار تحت نظارت میراث دنیای یونسکو قرار دارند. این مجموعه متشکل از سه قلعه به نام های کسل گراند، مونته بلو و ساسو کوربارو است. قدیمی ترین قلعه کسل گراند است که روی یک قله سنگی مشرف به یک دره و یک سری دیوار که از شهر قدیمی محافظت می کردند، واقع شده است.

قلعه های بلینزونا

قلعه های بلینزونا

ساسو کوربارو نیز مرتفع ترین قلعه از بین این سه بنا محسوب می شود. قدمت این بناها به که از نظر استراتژیک اهمیت بسیاری داشتند، به قرون وسطی باز می شود. اگر به بناهای تاریخی و معماری های قرون وسطایی علاقه مند هستید، به هیچ وجه بازدید از این قلعه ها را از دست ندهید.

سنتووالی (Centovalli)

سنتووالی

سنتووالی (به معنای صد دره) نام یک دره و منطقه شهری در منطقه لوکارنو در کانتون تیچینوی کشور سوئیس است. یکی از دیدنی ترین جهتهای ریلی اروپا از این ناحیه عبور می نماید.

سنتووالی

در طول هزاران سال برف های ذوب شده در ارتفاعات آلپ باعث پدید آمدن رودخانه ها و دره های عمیق شده است که تعداد فراوانی از این دست نقاط در منطقه سنتووالی یافت می شود.

حال به این دره ها، پوشش سرسبز گیاهی را هم اضافه کنید تا بدانید با چه مقصد زیبایی روبرو هستید. به طور کلی جهتهای ریلی کشور سوئیس شهرتی دنیای دارند.

مناظری که در طول این جهتها مشاهده خواهید کرد، به حدی دیدنی هستند که حتما باید دست کم برای یک بار آن را تجربه کنید.

شهر قدیمی لوگانو (Luganos Old Town)

کلیسای سن لورنزو

کلیسای سن لورنزو

شهر قدیمی لوگانو یا لوگنو از سه میدانی که تالار شهر را احاطه نموده اند، آغاز به گسترش پیدا می نماید. خیابان های این شهر با سنگفرش های قدیمی پوشیده شده است و به خوبی حال و هوای قرون گذشته را تداعی می نمایند. کلیسای جامع لوگانو و کلیسای سن لورنزو از جمله جاذبه های این شهر محسوب می شوند.

شهر قدیمی لوگانو

شهر اصلی متعلق به دوران رومی ها است، اما در قرن های سیزدهم و چهاردهم میلادی آغاز به توسعه کرد و در قرن های هفدهم و هجدهم به شدت دستخوش تغییر شد. خیابان های پرپیچ و خم این شهر قدیمی مکانی عالی برای قدم زدن و سفر در دل تاریخ و گذشته این شهر هستند.

کلیسای سانتا ماریا دگلی آنجیولی (Santa Maria degli Angioli)

کلیسای سانتا ماریا دگلی آنجیولی

کلیسای سانتا ماریا دگلی آنجیولی در واقع یک صومعه بود که بعدها به کلیسا تبدیل شد. این کلیسا روبروی دریاچه ای در انتهای شیک ترین خیابان خرید لوگانو واقع شده است.

درون کلیسا می توانیم یکی از تاثیرگذارترین گنجینه های هنری کانتون تیچینو را پیدا کنیم. این گنجینه ارزشمند یک دیوار عظیم است که در قرن شانزدهم میلادی، توسط برناردینو لویینی، نقاش معروف ایتالیایی اهل لومباردی طراحی شده است.

گاندریا (Gandria)

گاندریا

گاندریا روستایی در نزدیکی شهر لوگانو است که روی شیب های کوه مونته بری در ساحل شمالی دریاچه لوگانو واقع شده است. معماری پلکانی این روستا، پس زمینه کوه مونته بری و دریاچه لوگانو، چشم اندازهایی را خلق نموده اند که کمتر جایی می توان نمونه آن را پیدا کرد.

گاندریا

مرکز تاریخی محافظت شده در روستای گاندریا به وسیله اتومبیل قابل دسترسی نیست، با این وجود همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

جاده ای موسوم به جهت زیتون که از میان درختان پرتعداد زیتون عبور می نماید، یکی از بهترین جهتها برای دسترسی به این روستا است.

اگر به عکاسی و دیدن مکان های بسیار خاص علاقه مند هستید، به هیچ وجه بازدید از این مکان را از دست ندهید.

مونته بری (Monte Brè)

مونته بری

مونته بری کوهی کوچک در شرق شهر لوگانو است. این کوه که مشرف به خلیج لوگانو است، چشم اندازهای زیبایی را پیش روی گردشگران قرار می دهد.

مسئولان شهری تعداد خط ریلی به سوی قله کوه تعبیه نموده اند که می توان با استفاده از آن ها به راحتی از آن بالا رفته و بعضی از زیباترین مناظر کانتون تیچینو را از نظر بگذرانید.

مونته بری

مونته بری آفتاب گیرترین کوه تمام سوئیس محسوب می شود که دلیل خوبی برای شرح رشد فراوان رزهای کریسمس در این منطقه است.

توصیه ما این است که برای مدتی روی قله کوه توقف نموده و از تماشای محیط اطراف هنگام میل کردن غذا در یکی از دو رستوران آن لذت ببرید. ارتفاع مونته بری تنها 925 متر است.

آزکونا (Ascona)

شهر آزکونا در بخش لوکارنو از ایالت تیچینوی کشور سوئییس واقع شده است. در طول زمان، شهر آزکونا از یک روستای کوچک ماهیگیری در کنار دریاچه مگیوری به یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری سوئیس تبدیل شده است. زمستان های این شهر کوتاه بوده و اغلب روزهای آن آفتابی است.

آزکونا

متاسفانه حضور گسترده گردشگران باعث شده است تا بعضی از بخش های روستا ظاهری مدرن به خود بگیرد، با این وجود هنوز هم می توان ترکیبی جذاب از معماری ایتالیایی و سوئیسی با تعدادی ساختمان قدیمی را در منطقه بندری آن مشاهده کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 945

به "راهنمای سفر به تیچینو، سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به تیچینو، سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید