دلایل گرانی سیب زمینی در بازار

به گزارش مجله خبری تیرول، براساس مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران، قیمت هر کیلو سیب زمینی به بیش از 12 هزار تومان رسیده است. این در حالیست که قیمت آن هفته گذشته کمتر از 10 هزار تومان بود. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه بارفروشان تهران علت اصلی آن را انبار کردن سیب زمینی و کاهش عرضه بیان کرد.

دلایل گرانی سیب زمینی در بازار

به گزارش ایسنا، مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به چرایی افزایش قیمت سیب زمینی گفت: عده ای دلال و سودجو در استان های همدان، کرمانشاه و اردبیل که تامین کننده سیب زمینی کشور هستند، سیب زمینی ها را انبار کرده و عرضه آن را به یک سوم کاهش داده اند تا قیمت ها را بالا ببرند.

وی ادامه داد: البته بارندگی های اخیر هم در افزایش قیمت سیب زمینی اثرگذار بوده است.

رییس اتحادیه بارفروشان افزود: سیب زمینی به میزان کافی در انبارها وجود دارد ولی عرضه آن کاهش یافته است.

وی در ادامه گفت: به وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات و تمام ارگان های مربوطه هشدار دادیم که وارد کار شوند و اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد هفته آینده سیب زمینی به کیلویی 15 هزار تومان خواهد رسید.

دارایی نژاد شرح داد: سیب زمینی قوت مردم است و قیمت بیش از 10 هزار تومان اصلا پذیرفته نیست. اگرچه این افزایش قیمت ها به جیب کشاورز نمی رود و نصیب عده ای سودجو می شود.

وی در سرانجام گفت: امروز سیب زمینی در انبارهای همدان و اردبیل کیلویی 10 هزار تومان فروخته شده است و این سیب زمینی ها تا به تهران برسد، کیلویی 15 هزارتومان خواهد شد. نهادهای مربوطه باید انبارها را رصد کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2026

به "دلایل گرانی سیب زمینی در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل گرانی سیب زمینی در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید