دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت راه اندازی دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم تأکید کرد و گفت: این دانشگاه با الگوگیری از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی و اسلامی ساخته گردد.

دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، سعید نمکی در نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم در ستاد این دانشگاه گفت: خوشبختانه در این زمینه مسئولان استانی هم اعلام آمادگی نموده اند و استاندار قم قول تأمین زمین مورد احتیاج و یکی از نمایندگان مردم قم در مجلس نیز وعده یاری به تأمین بودجه مورد احتیاج و جلب مشارکت خیرین را داد و انتظار داریم که این دانشگاه با الگوگیری از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی و اسلامی ساخته گردد و بنده نیز برای تاسیس آن آن حتما یاری ویژه خواهم کرد.

وی گفت: خدمتگزاری در حوزه سلامت در شهر هایی مانند مشهد مقدس، قم و شیراز متفاوت است، چون هم به مردم بومی این مناطق و هم به زائران اهل بیت، خدمات ارائه می گردد و خدمتگزاری به زائران اهل بیت، یکی از شریف ترین خدماتی است که می توان تعریف کرد بنابراین خدمت رسانی به زائران حضرت معصومه (س) یک کار بزرگ خداپسندانه است و ما هم علاقمندیم در این امر، مشارکت کنیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: موضوع سلامت قم مجموعه ای از مسائل خاص خود و متفاوت از سایر مناطق کشور را دارد و باید قم به شکل ویژه دیده گردد. دانشگاه علوم پزشکی قم باید به طور ویژه و خاص بر روی پدیده حاشیه نشینی کار کند، چون حاشیه شهر، منفک از هسته مرکزی شهر نیست و تقاضا دارم که همکاران ما در این دانشگاه، نقشه راهی به ما بدهند که چه اقداماتی باید در حوزه کنترل بیماری های واگیر، غیرواگیر، مسائل اجتماعی و مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در حاشیه شهر قم انجام دهیم و باید مسائل قم، ریشه یابی و برطرف گردد.

وی تأکید کرد: شاید سال های زیادی مسائل و مسائل قم رها و موجب عقب ماندگی هایی در این منطقه شده، هیچ مدیر ارشدی در حوزه سلامت در این شهر به دلایل مختلف، ثبات و دوام نداشته و نتوانسته برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشد بنابراین اگر در نظام سلامت خردورزی، منطق، استدلال درست و نگاه و برنامه بلند مدت وجود نداشته باشد، به نتایج درخشان نمی رسیم و تقاضا داریم که رئیس دانشگاه برنامه و نقشه راه 5 ساله ای را در تمام حوزه ها از جمله بیماری های واگیر، غیر واگیر، توسعه زیرساخت ها، تخت های بیمارستانی و توسعه توریسم سلامت آماده کند.

نمکی اضافه کرد: خیلی افراد علاقه مند هستند که در شهر هایی مانند مشهد مقدس، قم و شیراز درمان شوند و باید تعدادی از تخت های بیمارستانی در قم، برای گردشگری سلامت در نظر گرفته گردد.

وی گفت: خوشبختانه طرح هرخانه یک پایگاه سلامت با هدف جامعه محور کردن نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی اجرایی شده و امیدواریم که در استان قم نیز این طرح شروع گردد و بنده نیز از نزدیک بر فرایند اجرای آن نظارت خواهم کرد.

وزیر بهداشت یادآور شد: می توان از زائران حضرت معصومه (س) برای توسعه زیرساخت ها، یاری گرفت و از نذورات و موقوفات بر مبنای اولویت ها مانند ساخت خوابگاه های دانشجویی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 706

به "دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید