دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت راه اندازی دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم تأکید کرد و گفت: این دانشگاه با الگوگیری از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی و اسلامی ساخته گردد.

دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، سعید نمکی در نشست اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم در ستاد این دانشگاه گفت: خوشبختانه در این زمینه مسئولان استانی هم اعلام آمادگی نموده اند و استاندار قم قول تأمین زمین مورد احتیاج و یکی از نمایندگان مردم قم در مجلس نیز وعده یاری به تأمین بودجه مورد احتیاج و جلب مشارکت خیرین را داد و انتظار داریم که این دانشگاه با الگوگیری از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی و اسلامی ساخته گردد و بنده نیز برای تاسیس آن آن حتما یاری ویژه خواهم کرد.

وی گفت: خدمتگزاری در حوزه سلامت در شهر هایی مانند مشهد مقدس، قم و شیراز متفاوت است، چون هم به مردم بومی این مناطق و هم به زائران اهل بیت، خدمات ارائه می گردد و خدمتگزاری به زائران اهل بیت، یکی از شریف ترین خدماتی است که می توان تعریف کرد بنابراین خدمت رسانی به زائران حضرت معصومه (س) یک کار بزرگ خداپسندانه است و ما هم علاقمندیم در این امر، مشارکت کنیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: موضوع سلامت قم مجموعه ای از مسائل خاص خود و متفاوت از سایر مناطق کشور را دارد و باید قم به شکل ویژه دیده گردد. دانشگاه علوم پزشکی قم باید به طور ویژه و خاص بر روی پدیده حاشیه نشینی کار کند، چون حاشیه شهر، منفک از هسته مرکزی شهر نیست و تقاضا دارم که همکاران ما در این دانشگاه، نقشه راهی به ما بدهند که چه اقداماتی باید در حوزه کنترل بیماری های واگیر، غیرواگیر، مسائل اجتماعی و مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در حاشیه شهر قم انجام دهیم و باید مسائل قم، ریشه یابی و برطرف گردد.

وی تأکید کرد: شاید سال های زیادی مسائل و مسائل قم رها و موجب عقب ماندگی هایی در این منطقه شده، هیچ مدیر ارشدی در حوزه سلامت در این شهر به دلایل مختلف، ثبات و دوام نداشته و نتوانسته برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشد بنابراین اگر در نظام سلامت خردورزی، منطق، استدلال درست و نگاه و برنامه بلند مدت وجود نداشته باشد، به نتایج درخشان نمی رسیم و تقاضا داریم که رئیس دانشگاه برنامه و نقشه راه 5 ساله ای را در تمام حوزه ها از جمله بیماری های واگیر، غیر واگیر، توسعه زیرساخت ها، تخت های بیمارستانی و توسعه توریسم سلامت آماده کند.

نمکی اضافه کرد: خیلی افراد علاقه مند هستند که در شهر هایی مانند مشهد مقدس، قم و شیراز درمان شوند و باید تعدادی از تخت های بیمارستانی در قم، برای گردشگری سلامت در نظر گرفته گردد.

وی گفت: خوشبختانه طرح هرخانه یک پایگاه سلامت با هدف جامعه محور کردن نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی اجرایی شده و امیدواریم که در استان قم نیز این طرح شروع گردد و بنده نیز از نزدیک بر فرایند اجرای آن نظارت خواهم کرد.

وزیر بهداشت یادآور شد: می توان از زائران حضرت معصومه (س) برای توسعه زیرساخت ها، یاری گرفت و از نذورات و موقوفات بر مبنای اولویت ها مانند ساخت خوابگاه های دانشجویی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 706

به "دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید