خودزنی های داخلی این بار بلای جان کاراته، لزوم ورود جدی نهادهای نظارتی و وزارت ورزش

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، در روزهای گذشته به دنبال تحرکات داخلی یک پست بین المللی دیگر از ورزش ایران گرفته شد که نیازمند ورود جدی نهادهای نظارتی و وزارت ورزش است.

خودزنی های داخلی این بار بلای جان کاراته، لزوم ورود جدی نهادهای نظارتی و وزارت ورزش

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله سرگرمی و تفریحی، در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته که کشور به تازگی درگیر شیوع ویروس کرونا شده و به طبع آن فعالیت های رشته های ورزشی نیز به تعلیق درآمده بود، نام جواد سلیمی، رئیس کمیته داوران کشورمان توسط فدراسیون جهانی کاراته به طور موقت از لیست شورای داوری این فدراسیون خارج شد. اقدامی که با یک سناریوی طراحی شده چند ماهه از مدت ها قبل علیه سلیمی و کاراته ایران آغاز شد و طی ماه ها با ارسال ایمیل های مختلف و اقدامات دیگر در مسابقات برای فدراسیون جهانی تکمیل شد. موضوعی که با توجه به صندلی حقوقی جواد سلیمی به عنوان نماینده کاراته و ورزش ایران در یک پست بین المللی، مصداق شاخص اقدام علیه منافع کشور است و باید به طور دقیق از سوی حراست وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک آنالیز و با مسببان آن برخورد گردد.

نکته جالب این اتفاق، خوشحالی بچه گانه کسانی است که با اقدام علیه منافع کشور زمینه حذف سلیمی را فراهم کردند و حتی قبل از رسمی شدن خبر با صحبت درباره این اتفاق در فضای مجازی به خوبی نقش خود را در این موضوع نمایان کردند. کسانی که در یک سال اخیر با قطع شدن منافع شان در کاراته تمام کوشش خود را در ابتدا برای بازگشت انجام و پس از خوردن تیرشان به سنگ، در ادامه آغاز به فعالیت در فضای مجازی کردند و از هیچ اقدامی علیه رئیس فدراسیون کاراته، سرمربیان تیم های ملی و ملی پوشان غافل نشدند. این افراد برای خالی کردن کردن خشم خود از موفقیت های ملی پوشان کشورمان از زدن هیچ اتهام و تهمتی علیه ملی پوشان، مربیان و جواد سلیمی دریغ نکردند و تمام کوشش خود را برای ایجاد حاشیه برای تیم ملی کشورمان انجام دادند.

حال با رقم خوردن این اتفاق که باعث از دست رفتن یک پست مهم بین المللی دیگر برای ورزش کشورمان بوده است، باید یک بار برای همواره مسئولان ورزش کشور و نهادهای نظارتی به صورت جدی به این جریان ورود نمایند تا از اقدامات آینده علیه ورزش کشور جلوگیری گردد. اتفاقی که این بار برای سلیمی رقم خورده است برای اولین بار در ورزش کشور صورت نگرفته و در ورزش کشور مبسوق به سابق بوده است. اتفاقاتی که با تماس های داخلی با مقامات فدراسیون های جهانی در رشته های مختلف بیشتر نیز اتفاق افتاده بود و نتیجه آن طی سالیان گذشته از دست رفتن هر چه بیشتر پست های بین المللی ورزش کشور بوده است.

در مشکل جواد سلیمی و کاراته ایران نیز مسئولان وزارت ورزش و جوانان کار سختی برای آنالیز موضوع ندارند و تنها کافی است با چیدن پازل های این اتفاق در کنار هم و واکنش هایی که قبل از رسمی شدن خبر در فضای مجازی به وسیله جریانات وابسته به گروه خاص انجام شده است به خوبی با چهره های وطن فروشان آشنا و با آنها برخورد نمایند.

البته این دوستان حتی با حذف نام سلیمی از لیست شورای داوران نیز راضی نشدند و در ادامه کوشش کردند با زیر سؤال بردن کوشش نمایندگان کاراته ایران در سال گذشته و موفقیت های آنها در کسب چهار سهمیه المپیک این موفقیت ها را به نقش سلیمی ارتباط بدهند و از مسئولان فدراسیون جهانی بخواهند سهمیه های ایران باطل گردد. کوشش آخر این دوستان به خوبی نشان دهنده نیت ناصواب است و دیگر در این شرایط سکوت مسئولان ورزش کشور جایز نیست و انتظار برخورد با این موضوع کمترین خواسته جامعه ورزش و کاراته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 960

به "خودزنی های داخلی این بار بلای جان کاراته، لزوم ورود جدی نهادهای نظارتی و وزارت ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودزنی های داخلی این بار بلای جان کاراته، لزوم ورود جدی نهادهای نظارتی و وزارت ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید