شب سخت کاپیتان در فرانکفورت، کرونا مانع المپیکی شدن پورشیب شد

به گزارش مجله خبری تیرول، به گزارش خبرنگاران، اواسط تابستان 95 کاراته به عنوان یک رشته رسمی جواز حضور در بازی های المپیک را کسب کرد و این یعنی تحقق آرزوی دیرین اهالی این رشته و از همان زمان برترین کارات کاهای جهان کوشش خود را برای مبارزه روی تاتامی المپیک شروع کردند. اما اعلام اوزان المپیکی و متعاقب آن شرایط و جهت سخت کسب سهمیه نگران کننده برای کشورهایی مثل ایران بود که در اوزان جدید چند قهرمان زبده و طراز اول داشتند.

شب سخت کاپیتان در فرانکفورت، کرونا مانع المپیکی شدن پورشیب شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

طبق قوانین اعلام شده کاراته در بازی های المپیک در شش رده وزنی و دو بخش کاتا برگزار می گردد و کاراته کاها باید در کاتای انفرادی بانوان و آقایان، سه وزن 55- کیلوگرم (متشکل از اوزان 50- و 55- کیلوگرم)، 61- کیلوگرم و 61+ کیلوگرم (متشکل از دو وزن 68- و 68+ کیلوگرم) در بخش زنان، وزن 67- کیلوگرم (متشکل از دو وزن 60- و 67- کیلوگرم)، وزن 75- کیلوگرم و 75+ کیلوگرم (متشکل از دو وزن 84- و 84+ کیولگرم) کسب سهمیه نمایند. در اوزان ادغام شده کاراته کاهای اول و دوم هر وزن طبق رنکینگ جهانی جواز سهمیه خواهند گرفت.

بر همین اساس ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاده از دو سال قبل برای رسیدن به المپیک در وزن 75+ کیلوگرم رقابت خود را شروع کردند و سخت تمرین کردند و در مسابقات مختلف به روی تتامی رفتند، مدال های خوشرنگی بدست آوردند. اما آنکه در نهایت به المپیک رسید کسی نبود جز سجاد گنج زاده که در وزن 84+ کیلوگرم نفر اول رنکینگ جهانی بود.

پورشیب که در یک سال گذشته عملکرد فوق العاده ای داشت و در واقع با کسب مدال های متعدد طلا، نقره و برنز از مسابقات قهرمانی آسیا، لیگ جهانی توکیو، مسکو، شیلی، دبی، سالزبورگ و.... پله پله بالا آمد تا خود را به رده دوم وزن 84- و بالاتر از سجاد در رنکینگ وزن 75+ کیلوگرم رساند. اما همان قانون نفر یک رنکینگ باعث شد تا سجاد مسافر توکیو گردد.

دو کاراته کای سنگین وزن کشورمان به نوشته فدراسیون جهانی یک دوئل محبت آمیز ای را از مدتها قبل شروع نموده بودند. این دو دوست قدیمی و ملی پوش کاراته کوشش زیادی داشتند که با استفاده از توانایی خود و حضوری پیروز در مسابقات مختلف به سهمیه المپیک برسند. مسابقات کاراته وان مراکش و قهرمانی اروپا برای این دو کاراته کا بخصوص پورشیب خیلی اهمیت داشت.هورنه آلمانی نزدیک به سجاد بود و پورشیب هم به آکتاش ترکیه ای و این دو مسابقات شاید خیلی از معادلات را برهم می زد که با لغو مسابقات به دلیل کرونا، با تصمیم شورای اجرایی WKF مسابقات سالزبورگ آخرین مرحله رقابتهای کسب امتیاز محسوب شد تا سجاد گنج زاده راهی المپیک گردد.

پورشیب کاپیتان سخت کوش و مرد پرافتخار کاراته ایران از هر نظر شایستگی زیادی برای سفر به توکیو داشت، همانند گنج زاده بهترین کاراته کای وزن 84+ کیلوگرم سال 2019 و با سه حضور در فینال رقابتهای جهانی که یک طلا و دو نقره و چندین مدال زرین کاراته وان از امیدهای کسب مدال طلا در المپیک است.

سرگروه تیم ملی ایران بعد از اعلام لغو رقابتهای مادرید که جایگزین مسابقات مراکش شده بود، شب سختی را در فرانکفورت پشت سر گذاشت که امیدواریم مسئولات فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به نحوی شایسته از زحمات او تقدیر نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 898

به "شب سخت کاپیتان در فرانکفورت، کرونا مانع المپیکی شدن پورشیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب سخت کاپیتان در فرانکفورت، کرونا مانع المپیکی شدن پورشیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید