خبرنگاران حفظ سلامت دانش آموزان اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است

به گزارش مجله خبری تیرول، کرج- خبرنگاران- رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی 1400- 1399 اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است.

خبرنگاران حفظ سلامت دانش آموزان اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است

خسرو ساکی روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگاران در کرج با اشاره به اینکه امتحانات حضوری دانش آموزان مطابق ضوابط و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزارخواهد شد، اظهارداشت: بر اساس مصوبه 977 سیزدهم مردادماه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص نحوه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در دوره بیماری های همه گیر، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به جهت تأثیر نتایج آنها در سرنوشت تحصیلی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می شوند.

وی اعلام نمود: به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان در گروه های مجزا در جلسات امتحان حاضر می شوند.

وی با اشاره به اینکه تعداد حوزه های برگزاری امتحانات نسبت به شرایط عادی، افزایش بسیاری دارد، افزود: درحوزه های امتحان دانش آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر در فضایی مناسب که از تهویه کافی برخوردار است روی جایگاه قرار می گیرند.

وی بیان داشت: مراقبین بهداشت و سلامت، دانش آموزان و عوامل اجرایی را هنگام ورود تب سنجی و غربالگری می نمایند و بر استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی در تمام مدت نظارت دارند و گروه بندی و ساماندهی دانش آموزان در حوزه های اجرا به نحوی است که هنگام ورود و خروج ازدحام ایجاد نگردد.

ساکی با بیان اینکه نظافت و گندزدایی اماکنی که مورد استفاده قرارخواهند گرفت، اجرا شده و پس از هر امتحان نیز انجام می گردد، مطرح نمود: مواد شوینده و ضد عفونی نماینده در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای اطمینان، تعداد کافی ماسک نیز پیش بینی شده است.

وی مطرح نمود: همچنین سایر اقدامات بهداشتی بر اساس پروتکل های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال خواهد شد و ناظرین بهداشت و سلامت اعزامی از سوی آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اجرای کامل این پروتکل ها در تمامی حوزه های برگزاری امتحانات نظارت خواهند کرد.

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم توسط مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی انجام می گردد.

وی افزود: دانش آموزان پایه دوازدهم در حوزه های برگزاری برای امتحان حضور می یابند. سؤالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یامنطقه بصورت مجزا طراحی می گردد و دانش آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می دهند.

ساکی تاکید نمود: از آنجا که شرایط آموزش در طول سال تحصیلی درمناطق مختلف یکسان نبوده و در مجموع شیوع بیماری فرایند آموزش را تحت تأثیر قرار داده، طراحی سؤالات نیز بر مبنای آموزش در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا اجرا شده است و دانش آموزان می توانند برای اطلاع از بارم بندی و حذفیات دروس مختلف، به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir مراجعه نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1678

به "خبرنگاران حفظ سلامت دانش آموزان اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حفظ سلامت دانش آموزان اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید