حزب ضدیوروی یونان پیروز انتخابات شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: تلویزیون دولتی یونان بیان کرد نتایج اولیه انتخابات نشان می دهد حزب چپگرای سیزیزا پیروز شده است.

حزب ضدیوروی یونان پیروز انتخابات شد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، تلویزیون دولتی یونان گفت نتایج اولیه انتخابات نشان می دهد حزب چپگرای سیزیزا پیروز شده است.

نتایج جدیدترین نظرسنجی که توسط مؤسسه راس اجرا شده حاکی از آن بود که حزب چپگرای سیریزا که به شدت مخالف اجرای سیاست های ریاضتی تحمیل شده از سوی وام دهندگان بین المللی است، با 4.2 درصد اختلاف از حزب محافظه کار پیشی گرفته است.

اما نتایج اولیه حاکی است حزب چپگرای سیریزا در انتخابات امروز یکشنبه حدود 35.5 تا 39.5 درصد آرا را کسب نموده است و نسبت به حزب دموکراسی نوین 6 درصد پیشی گرفته است.

حزب دموکراسی نوین به رهبری آنتونیس ساماراس نخست وزیر یونان نیز حدود 23 تا 27 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

همچنین خبرها حاکی از آن است که هواداران حزب سیریزا در دفتر مرکزی این حزب مشغول جشن پیروزی هستند و منتظرند تا نتایج رسمی اعلام گردد.

به اعتقاد تحلیلگران سیاسی، پیروزی چپگراها در انتخابات یونان به منزله شروع جهت خروج این کشور از منطقه یورو خواهد بود. حزب سیریزا بارها مخالفت خود را با اجرای سیاست های ریاضتی تحمیل شده از سوی وام دهندگان بین المللی اعلام نموده است.

حزب سیریزا اعلام نموده است که در صورت پیروزی در انتخابات، سیاست های ریاضتی اعمال شده از سوی وام دهندگان بین المللی در ازای پرداخت یاری اقتصادی 240 میلیارد یورویی را متوقف خواهد نمود و این مسئله می تواند در نهایت منجر به خروج یونان از منطقه یورو گردد.

خروج یونان از منطقه یورو موجب نگرانی سرمایه گذاران شده و می تواند حیات اتحادیه پولی مشترک اروپا را به خطر بیندازد. آلکسیس تسیپراس رهبر حزب سیریزا تأکید نموده است که تغییر لازم در اروپا از اینجا یعنی یونان شروع خواهد شد و پیروزی حزبش در انتخابات یونان می تواند سرشروعی برای تغییر ضروری در اروپا باشد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 359

به "حزب ضدیوروی یونان پیروز انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب ضدیوروی یونان پیروز انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید