جزئیات پرداخت قبوض آب

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، جزئیات پرداخت قبوض آب در زمان شیوع ویروس کرونا از سوی شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام و از امروز تمامی شرکتهای آب و فاضلاب آن را اجرا خواهند کرد.

جزئیات پرداخت قبوض آب

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی از فارس، هفته گذشته با توصیه رضا اردکانیان وزیر نیرو مقرر شد تا شرکتهای آب و فاضلاب به دلیل شرایط نه چندان مناسب کسب و کارها به دلیل شیوع بیماری کرونا مهلتی برای پرداخت پول آب به مشترکان بدهند.

این توصیه امروز و توسط شرکت آب و فاضلاب کشور به استانها ابلاغ و ضرورت اجرایی پیدا کرده است.

در این خصوص محمد رضا بختکمک مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سئوال که آیا توصیه های وزیر نیرو مبنی بر مهلت دادن به مشترکان آب برای پرداخت آب بها ابلاغ شده است گفت: از امروز توصیه وزیر نیرو مبنی بر استمهال پرداخت بهای آب مشترکان را اجرایی می کنیم.

وی اضافه نمود: شرکت آب و فاضلاب آماده است تا به این دستور وزیر نیرو که برای سراسر کشور و تمام شرکتهای آب و برق ابلاغ شده جامه عمل بپوشاند و آن را از همین امروز اجرا کند.

بختکمک گفت: ما آماده ایم حتی آب بهای مشترکان را نیز قسط بندی کنیم به هر حال به خوبی معین است که شرایط کسب و کار به دلیل شیوع بیماری کرونا با مشکلاتی روبرو شده است، پس شاید حتی مبالغ اندک آب که در سبد هزینه خانوارها سهم بسیار ناچیزی دارد، بتواند کمک حال خانواده ها باشد.

دستورالعمل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور

در دستورالعمل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور به تمامی شرکت های آب و فاضلاب استانی که به امضای حمیدرضا جانباز رسیده، تاکید شده است، با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن شرایط ویژه کشور و به منظور مساعدت و همکاری با مردم مقرر شود تا تمهیدات لازم برای متقاضیان و مشترکان فراهم شود.

1- تمهیدات و الزامات عدم حضور مراجعین در تمامی امور و ادارات آبفا فراهم شده و تمامی خدمات 23 گانه شرکت های آب و فاضلاب از طریق سامانه های غیرحضوری انجام شود.

2- تسلیم و توزیع قبض آب در مناطق و شهرهایی که بستر آن فراهم شده است، حذف و صورتحساب های مربوطه از طریق پیامک به مشترکان اطلاع رسانی شود، ضمناً امکان وصول تمامی پرداخت های مردم از طریق درگاه های بانکی و سایر سامانه ها مهیا شود.

3- با توجه به شرایط خاص اقتصادی و رکود احتاقتصادی کسب و کار تعدادی از مشترکان، شرکت های آبفا تعامل لازم در دریافت اقساط انشعاب برای تمامی متقاضیان و قبوض آب بها برای مشترکان غیرخانگی دارای مبالغ بالا را، لغایت سرانجام اردیبهشت ماه سال آینده مهیا سازند.

4- با توجه به توصیه های بهداشتی و افزایش مصرف آب در روزهای اخیر، تاکید بر تامین آب با فشار متعارف و پیشگیری از افت فشار و قطع آب در تمامی شهرها و روستاها بوده و همه واحدهای خدمات رسانی آمادگی کامل برای ارائه خدمت را داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 903

به "جزئیات پرداخت قبوض آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت قبوض آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید