جانسون: پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره برگزیت حاصل شده است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت که پیشرفت های قابل ملاحظه ای با اتحادیه اروپا درباره خروج انگلیس از این اتحادیه حاصل شده است.

جانسون: پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره برگزیت حاصل شده است

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه بار دیگر تاکید نمود که این کشور روز 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

وی در ادامه مدعی شد که پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا درباره برگزیت حاصل شده است.

ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس نیز چند روز پیش گفته بود، نخست وزیر انگلیس قصد ندارد در نشست ماه آینده میلادی اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت گردد بلکه در صدد اعمال فشار به اتحادیه اروپا برای تضمین خروج بدون دردسر از این اتحادیه است.(جزئیات بیشتر)

ماده 50 معاهده لیسبون میگوید که هر عضو اتحادیه اروپا ممکن است مطابق با شرایط قانون اساسی خود تصمیم به خروج از اتحادیه بگیرد. با این حال خبرگزاری رویترز جزئیات بیشتری در زمینه چگونگی استفاده از این ماده در این برهه ارائه نکرده است.

شبکه یورو نیوز پیش از این درباره ماده 50 نوشته بود، از زمان اجرایی شدن این ماده، دیگر مقررات اتحادیه اروپا بر بریتانیا اعمال نخواهد شد و این کشور دو سال فرصت خواهد داشت تا این اتحادیه را ترک کند. ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس در سال 2017 خواهان اجرایی شدن ماده 50 شده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 428

به "جانسون: پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره برگزیت حاصل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره برگزیت حاصل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید