جاسوسی از اساتید دانشگاهی در چین

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، در پی گسترش استفاده از دوربین های مداربسته در کلاس های درس دانشگاههای چین، دانشجویان از نقض حریم خصوصی شان ابراز نگرانی نموده اند و حقوقدانان این کار را نقض صریح حقوق اساسی اساتید دانشگاهها خوانده اند.

جاسوسی از اساتید دانشگاهی در چین

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از پکن نیوز، نگرانی ها از هفته گذشته با شروع نصب دوربین های مداربسته در سالن های سخنرانی دانشگاه سون یات سن به بهانه ارتقای کیفیت آموزش افزایش یافته و بازتاب آن ها در پست های شبکه های اجتماعی قابل توجه است.

بر اساس اسناد دفتر معاونت دانشگاه، هدف از نصب این دوربین ها، اصلاح مکانیزم نظارت بر تدریس، تعمیق اصلاحات آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش استعداد است.

بعضی مقامات دانشگاهی مدعی شده اند که تمرکز دوربین ها تنها بر اساتید خواهد بود و تنها در ساعت های درسی به درخواست استاد یا مقامات ارشد دانشگاه یا وزارت آموزش، به ضبط ماوقع خواهد پرداخت.

اما دانشجویان در روزهای اخیر در رسانه های اجتماعی از تجاوز به حریم خصوصی شان شکایت نموده اند. نظارت بر کلاس های درس رایج تر شده است، اما اساتید دانشگاهی می گویند در استان گوانجو مانند بسیاری از استان های دیگر، هیچ دستور سطح بالایی برای چنین نظارتی وجود ندارد.

نظارت بر سالن های امتحانی امری رایج است، اما در پی ارسال سندی به دانشگاههای استان گوئیژو برای ساخت سیستم های نظارت همه جانبه به منظور کنترل کیفیت آموزش، دوربین های تلویزیونی مداربسته برای نظارت بر استانداردهای آموزشی از اواخر سال گذشته در تمام دانشگاههای این ناحیه نصب شدند.

همراه با این کار، روسای دانشگاه اعلام کردند که دیر رسیدن اساتید به کلاس ها یا زودتر خاتمه دادن به درس و همچنین تقلب کردن، غذا خوردن یا خوابیدن دانشجویان در کلاس ها مجازات نامعلومی خواهد داشت.

به گفته مجله Caixin، چهار وکیل در خصوص این سند به مقامات آموزشی استان نامه نوشته و خواهان دانستن مبنای حقوقی جاسوسی از اساتید دانشگاهها شدند. آن ها همچنین اظهار کردند که دوربین های مذکور به نقض حقوق اساسی آزادی اساتید برای کنترل کلاس هایشان می پردازند.

بعضی اساتید می گویند که هدف اصلی از این کار، نظارت بر استادان بوده نه کیفیت روش آموزشی آن ها و اینکه انتقادی از دولت و سیاست آن صورت نگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 373

به "جاسوسی از اساتید دانشگاهی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی از اساتید دانشگاهی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید