توضیحات سخنگوی AFC درباره پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، توضیحاتی درباره پخش تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرد.

توضیحات سخنگوی AFC درباره پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش خبرنگاران، نضال بحران سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به نقدها مطرح شده در مورد نحوه فروش حق پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان آسیا گفت: هدف AFC توسعه و گسترش پخش مسابقات قاره ای در آسیا و حتی مناطق دیگر جهان است. کنفدراسیون اهمیت شرایط موجود به خصوص در حوزه تثبیت شرایط مالی و بازاریابی جهت تحقق تعهدات مالی مسابقات و حمایت از فدراسیون های عضو را درک می کند و در تلاش است تا به اهداف مورد نظر کمیته اجرایی دست یابد.

وی اضافه کرد: کنفدراسیون در طول ماه های اخیر، قراردادهای بخش تلویزیونی متعددی را با کشورهای مختلف آسیایی امضا کرده است. حتی حوزه این توافقات از محدوده آسیا خارج شده و به اروپا رسیده است. قراردادهای بی سابقه ای با بسیاری از شبکه های تلویزیونی بین المللی به امضا رسیده که موفقیت AFC در حوزه بازاریابی محسوب می شود و نشان از پیشرفت و توسعه پوشش مسابقات فوتبال در آسیا دارد.

سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین درخصوص نقدهای که پیرامون عدم توافق برای پخش ماهواره ای یا حتی فروش امتیاز به کشورهای قطر و امارات مطرح شده است، بیان نمود: پیش از این، توافق با یک شرکت ورزشی عربستان برای فروش حق پخش بازی ها در داخل این کشور به مدت چهار سال اعلام شد و این شرکت به صورت ابتدایی، پخش اینترنتی و داخلی بازی ها را آغاز کرد، اما این شرکت طبق توافق از ماه های پایانی سال 2021 می تواند پخش ماهواره ای را نیز آغاز کند.

کنفدراسیون حق پخش را در مناطق جغرافیایی مختلف ارائه داده تا شبکه های بیشتری امکان پخش مسابقات را داشته باشند.، بحران با بیان این مطلب شرح داد: همچنان هم امکان مذاکره برای فروش پخش بازی ها وجود دارد و این حق به مدت چهار ساله فروخته می شود. کنفدراسیون تلاش می کند قراردادهای تازه ای امضا کند و مذاکرات در این بخش متوقف نمی شود. امیدواریم توافق های تازه ای در فرصت باقیمانده صورت بگیرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، کنفدراسیون فوتبال آسیا تا به امروز با بیش از 30 شبکه تلویزیونی درخصوص پخش رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به توافق رسیده، اما پس از واگذاری منطقه ای حق پخش به یک شرکت عربستانی، توافق با تلویزیون های دو کشور قطر و امارات حاصل نشده که این موضوع، اعتراضات زیادی را به همراه داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1658

به "توضیحات سخنگوی AFC درباره پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی AFC درباره پخش تلویزیونی لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید