کوشش جدید آمریکا علیه روابط تجاری ایران و ونزوئلا

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، دادستان های آمریکایی در راستای ممانعت از تداوم روابط تجاری ایران و ونزوئلا، با تنظیم شکوائیه ای خواهان توقیف محموله نفتکش هایی که از ایران به ونزوئلا سوخت حمل می نمایند، شدند.

کوشش جدید آمریکا علیه روابط تجاری ایران و ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه گزارش داد که تنی چند از دادستان های فدرال، اداره تحقیقات امنیت داخلی و همچنین پلیس فدرال آمریکا طی شکوائیه ای که به دادگاه واشنگتن دی .سی ارائه شده، خواهان صدور حکم مصادره محموله نفتکش هایی که از ایران به ونزوئلا سوخت حمل می نمایند، شده اند.

در سند شکوائیه تنظیم شده توسط دادستان های فدرال، اداره تحقیقات امنیت داخلی و پلیس فدرال آمریکا علیه نفتکش های ایرانی، ادعا شده است که انتقال سوخت از ایران به ونزوئلا را می توان تلاشی برای افزایش تأثیرگذاری ایران بر ونزوئلا قلمداد کرد. آنها همچنین مدعی شده اند که ایران درآمد به دست آمده از صادرات فرآورده های سوختی به ونزوئلا را صرف انجام آنچه فعالیت های شرورانه، اشاعه سلاح های کشتار جمعی و حمایت از تروریسم خوانده شده، می نماید.

تنظیم نمایندگان این شکوائیه علیه ایران در ادامه مدعی شده اند که در حال حاضر 4 فروند نفتکش ایرانی راهی ونزوئلا هستند که مجموعاً بالغ بر 1.1 میلیون بشکه بنزین با خود حمل می نمایند.

با وجود فشارهای آمریکا، ایران در اردیبهشت ماه امسال اقدام به اعزام 5 نفتکش حامل سوخت به ونزوئلا کرد تا به مهار بحران سوخت در این کشور یاری کند.

اوایل تیرماه نیز یک فروند کشتی ایرانی که حامل مواد غذایی است، در بندر لاگوایرا واقع در 30 کیلومتری جنوب شرقی کاراکاس پهلو گرفته است.

گروه بین المللی بحران هشدار داده است که پس از سال ها سقوط مالی، ونزوئلا اکنون در آستانه قحطی است. افزایش تحریم های آمریکا نیز واردات مواد غذایی و نفت را برای این کشور به شدت سخت نموده است.

ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم های ظالمانه و غیرانسانی آمریکا هستند، تأکید نموده اند که روابط تجاری خود را بدون توجه به فشارهای آمریکا حفظ خواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1151

به "کوشش جدید آمریکا علیه روابط تجاری ایران و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش جدید آمریکا علیه روابط تجاری ایران و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید