تجارت پررونق پاک کردن خالکوبی؛ شبیه سوزاندن با روغن پخت و پز

به گزارش مجله خبری تیرول، هرقدر خالکوبی با جوهر زیاد می گردد پشیمانی از آن نیز افزایش می یابد. با این وجود، علیرغم پیشرفت ها در فرآیند پاکسازی خالکوبی و تتو، این کار هنوز هم سخت محسوب می گردد. محبوبیت پاکسازی خالکوبی در ایالات متحده و کشور های اروپایی افزایش یافته است.

تجارت پررونق پاک کردن خالکوبی؛ شبیه سوزاندن با روغن پخت و پز

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، اولیویا سردا زمانی که 18 ساله بود تابلویی را دید که روی آن تصویر یک اژد ها و یک ببر بود. او تصمیم گرفت تمام قسمت های پشت بدن اش را با این تصویر خالکوبی کند. او می گوید: من عاشق خالکوبی های سنتی ژاپنی هستم، اما آن موقع برای تصمیم گیری خیلی جوان بودم؟ او پس از خالکوبی پشیمان شد. چند سال بعد در خصوص برداشت خالکوبی به طور حرفه ای به وسیله لیزر پرس و جو کرد. او می گوید: فکر می کردم همیشه با آن سروکار دارم. بنابراین، آن را رنگی کردم و فکر می کردم اگر پر جنب و جوش تر به نظر برسد، بیش تر دوستس خواهم داشت، اما هنوز از آن متنفر هستم.

اولیویا اکنون یک مدل 25 ساله است و در لاس وگاس زندگی می نماید. او در احساس نفرتی که از خالکوبی روی بدن اش پیدا نموده تنها نیست. تعداد آمریکایی هایی که خالکوبی می نمایند، همچنان در حال افزایش است، یک نظرسنجی نشان می دهد که از هر ده بزرگسال دست کم سه نفر یک قسمت از بدن شان دارای خالکوبی است (این در حالیست که این اندازه یک دهه پیش 21 درصد بود) از سویی پشیمانی از خالکوبی نیز با روندی صعودی همراه بوده است. همان نظرسنجی نشان می دهد 8 درصد از افرادی که خالکوبی نموده اند (به طور بالقوه 5 میلیون نفر از امریکایی ها) از کار خود پشیمان هستند.

جای تعجبی ندارد که صنعت پاک کردن خالکوبی رونق گرفته است. آنچه را که زمانی نمادی از ماندگاری بود و تنها با خالکوبی دیگری پوشانده می شد اکنون می توان پاک کرد؛ شاید نمادی از جامعه امروز ما باشد که به طور فزاینده در آن همه چیز دور ریخته می گردد. بر اساس یک تحلیل اجرا شده، پیش بینی می گردد که ارزش بازار جهانی صنعت حذف خالکوبی در سال 2027 میلادی به 800 میلیون دلار برسد. در حالی که در سال 2019 میلادی، ارزش آن 500 میلیون دلار بود. حدود 40 درصد از این بازار در امریکای شمالی است و در اروپا نیز روش های پاکسازی لیزری به طور گسترده ای در حال افزایش است.

پیشرفت فناوری، افزایش تقاضا و افزایش دسترسی به خدمات باعث کاهش قیمت ها شده است به این معنی که امروزه فقط افراد مشهور نیستند که می توانند از عهده فرآیند پاکسازی خالکوبی برآیند حتی اگر این کار از خود خالکوبی نیز گران تر تمام باشد: چندین هزار دلار برای خالکوبی های بزرگ.

پاکسازی و حذف خالکوبی مدت هاست که در بین بازیگران و اهالی موسیقی از محبوبیت برخوردار بوده است. مگان فاکس کوشش ناموفقی برای حذف خالکوبی مرلین مونرو از روی بازویش داشته و ملانی گریفیث تصویر خالکوبی شده آنتونیو باندراس همسر سابق اش را از روی بدن اش حذف کرد. تعداد فزاینده ای از سلبریتی ها آن چه را که برای همیشه بر روی بدن شان نقش بسته بود پاک می نمایند و بدون شک به رشد سریع صنعت پاکسازی خالکوبی یاری نموده اند.

ویکتوریا بکهام، سیلوستر استالونه، کالین فارل (که پاکسازی های خالکوبی زیادی انجام داده)، سارا هایلند و کلی آزبورن خالکوبی هایشان را پاک نموده اند. آزبورن خواننده و بازیگر بریتانیایی در این باره نوشته بود: پاک کردن خالکوبی 1000000000000 بدتر از انجام خالکوبی است! از همه مهم تر می توان به پیت دیویدسون کمدین و بازیگر اشاره نمود که در حال حاضر در کوشش است تا بیش از 100 خالکوبی روی بدن خود را پاک کند تا حضورش در فیلم ها آسان تر گردد.

او می گوید: باید سه ساعت زودتر به محل فیلمبرداری بروم تا خالکوبی هایم را بپوشانم. او در برنامه ای تلویزیونی گفته بود: سوزاندن خالکوبی بدتر از حک کردن آن روی بدن است. دیویدسون گفته بود: اگر می خواهید خالکوبی کنید واقعا مطمئن شوید که قصد دارید آن را بر روی بدن تان نگه دارید.

دکتر جیسون اِمِر متخصص پوست که خالکوبی لیزری انجام می دهد می گوید: پاکسازی خالکوبی برای افراد مشهوری که از یک طوفان عاشقانه خارج شده اند و احتمالاً از خالکوبی ای که انجام داده اند پشیمان هستند، کاری بسیار عادی قلمداد می گردد.

او می افزاید: مشابه کاری است که تقریبا یک هنرمند با بوم نقاشی انجام می دهد و کوشش می نماید تا آن را تمیز کند. برای من بسیار سرگرم نماینده است. شما می توانید ببینید که بلافاصله پس از برداشتن خالکوبی با لیزر، پوست از خود واکنش نشان می دهد. نکته منفی فرآیند پاکسازی آن است که زمان، صبر و هزینه بسیار بیش تری نسبت به انجام خالکوبی می طلبد. در نتیجه، بهتر است مطمئن شوید که پیش از انجام خالکوبی آن را دوست دارید، زیرا هیچ کس دوست ندارد تبدیل به خریدار پشیمان گردد.

دکتر عثمان بشیر طاهر که در کلینیک زیبایی پزشکی خود در غرب لندن کار پاکسازی خالکوبی را انجام می دهد می گوید: اندازه پاکسازی خالکوبی به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است. اما به علت اثرات نامطلوب مانند زخم و بد رنگی این کار بدون چالش نیست.

زمانی که افراد خالکوبی می نمایند، ذرات رنگدانه به وسیله سوزن در سطح دوم پوست شان رسوب می نماید. لیزر، انرژی نوری را برای شکستن آن ذرات ارسال می نماید و سپس بدن برای جذب انرژی نوری کوشش می نماید. علیرغم تحمل ساعت ها عذاب این روش همیشه به طور کامل کار نمی نماید به خصوص در خصوص رنگ های چشمگیرتر مانند زرد و سبز، کار دشوارتر است. هم چنین، بروز تورم و تاول و تغییر رنگ پوست پس از انجام پاکسازی، علائم نامعمولی نیستند.

تا حدودی به همین علت است که بعضی مانند فارل ویلیامز از گزینه گران تر استفاده می نمایند و برای پاک کردن سریع خالکوبی های خود، از پیوند پوستی کاشته شده در لوله آزمایش بهره می برند.

هاریس سراجلیچ هنرمند خالکوبی در بوسنی می گوید: حدود 80 درصد از خالکوبی هایی که ما پاک می کنیم؛ نام یا نماد های مربوط به شرکای زندگی و دوستان صمیمی هستند.

سردا می گوید: به شکلی دیوانه وار جایش درد می نماید، احساس می کنی که دائما روی پوست ات روغن داغ می ریزند و در حال سوختن هستی. با این وجود، درد موقتی است. به طور کلی من به هشت جلسه برای پاکسازی خالکوبی احتیاج دارم و برای هر جلسه 600 دلار می پردازم. رنگ های به کار رفته در خالکوبی ها زیاد هستند. بنابراین، محو کردن و پاک کردن آن بیش تر به طول می انجامد. با این وجود، من متعهد به انجام این کار هستم.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1401 بروزرسانی: 4 آبان 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2218

به "تجارت پررونق پاک کردن خالکوبی؛ شبیه سوزاندن با روغن پخت و پز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجارت پررونق پاک کردن خالکوبی؛ شبیه سوزاندن با روغن پخت و پز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید