تامین انرژی 15 میلیون واحد مسکونی معادل 500 هزار بشکه نفت است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: رئیس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران با بیان اینکه براساس آمارها حدود 15میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد گفت: هدررفت روزانه 500هزاربشکه نفت معادل 35درصد از سهم انرژی مصرفی کشور در بخش ساختمان کشور است.

تامین انرژی 15 میلیون واحد مسکونی معادل 500 هزار بشکه نفت است

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

آَرش نجفی درگفت وگو با مجله سرگرمی و تفریحی در استان تهران با اشاره به اینکه عدم رعایت مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان سبب شده که سالیانه 18 میلیارد و250 میلیون دلار انرژی درساختمان های کشورمان هدر رود اظهار کرد: اجرای طرح شناسنامه فنی ملکی سبب می گردد که قوانین حوزه ساختمان اجرایی شوند که نتیجه آن بهینه سازی مصرف انرژی درساختمان ها است.

وی اضافه نمود :اجرای طرح شناسنامه فنی ساختمان سبب می گردد که تمامی فرآیند ساخت ازهویت عوامل فنی تا مصالح به کاررفته ونقشه های یک ملک به طوری کامل شفاف گردد که این امر می تواند نقش بسیارموثری دراقتصاد کلان کشور به جای بگذارد.

رئیس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران با اشاره به اینکه سودجویی بعضی ازسازندگان ازجمله مهمترین موانع در اجرای ضوابط مربوط به ساخت وساز است اظهار کرد: نبود مکانیزم دقیق برای الزام سازندگان به رعایت مقررات ساخت وساز سبب شده که آنها مقررات ساختمان را رعایت نکنند که این امرمشکلات عدیده ای را به دنبال دارد.

نجفی با اشاره به اینکه مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ازجمله مباحثی است که رعایت آن به بهینه سازی مصرف انرژی درساختمانها یاری می نماید خاطرنشان ساخت: در شرایط فعلی براساس آمارها حدود 15میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که 35درصد از سهم انرژی مصرفی کشور نیز به بخش ساختمان اختصاص می یابد که بخش زیادی از منابع در این بخش اتلاف می گردد.

رئیس انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران اضافه نمود: این امر معادل هدررفت روزانه 500هزاربشکه نفت معادل است که که چنانچه آن را به دلار حساب کنیم وآن را در365 روز ضرب کنیم درمی یابیم که عدم رعایت مقررات ملی ساختمان درحوزه انرژی باعث می گردد که سالیانه حدود 18 میلیارد و250 میلیون دلار درساختمانهای ما ازرهگذرعدم رعایت مقررات هدررود.

وی توضیح داد: این درحالی است که اگر شناسنامه فنی ساختمان به معنای واقعی کلمه اجرایی گردد دراین صورت معادل رقم مذکور درساختمانهای ما صرفه جویی صورت می گیرد که این امر ازهرنظربه نفع اقتصاد کشور است.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 921

به "تامین انرژی 15 میلیون واحد مسکونی معادل 500 هزار بشکه نفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین انرژی 15 میلیون واحد مسکونی معادل 500 هزار بشکه نفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید