برخی نهادها هنوز چشم به راه محصولات خارجی هستند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی گفت:برخی از نهادها هنوز به دنبال واردات محصولات خارجی هستند و می خواهند گشایشی در روابط خارجی شود تا آزادانه به خارج از کشور رفته و از آنجا نیازهای خود را خریداری کنند.

برخی نهادها هنوز چشم به راه محصولات خارجی هستند

حمیدرضا طیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله سرگرمی و تفریحی، درباره سرنوشت 10 طرح فناورانه این نهاد که پیش از این با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد؛ گفت: برای این طرح ها جلسات متعددی را با نهادهایی که می توانستند از فناوری طرح ها استفاده کنند، داشتیم. این جلسات منجر شد تا برای کاربردی شدن طرح ها با زیرمجموعه های نهادها نیز نشستی داشته باشیم که امیدواریم نتیجه آن را هرچه سریع تر ببینیم.

وی افزود: دستگاه های مرتبط با طرح فناورانه، برای استفاده از این طرح ها اعلام نیاز کردند اما این موضوع، موضوعی زمان بر است و هنوز در برخی از حوزه ها، شرکت ها و نهادها علاقه ای به استفاده از تولیدات داخلی نیست.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از نهادها هنوز به دنبال واردات محصولات خارجی هستند و می خواهند گشایشی در روابط خارجی شود تا آزادانه به خارج از کشور رفته و از آنجا نیازهای خود را خریداری کنند.

وی تأکید کرد: امیدواریم تغییر نگرش در افکار روسای چنین نهادهایی به وجود بیاید و تا چهار ماه آینده تحولات خوبی در استفاده از توانمندی های داخلی و حتی شروع و اجرای طرح های جدید صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 223

به "برخی نهادها هنوز چشم به راه محصولات خارجی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخی نهادها هنوز چشم به راه محصولات خارجی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید