ایتالیا صادرات سلاح به ترکیه را تعلیق کرد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، دولت ایتالیا در اعتراض به عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه صادرات تسلیحات به این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

ایتالیا صادرات سلاح به ترکیه را تعلیق کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، منابع خبری غربی از تصمیم دولت ایتالیا در زمینه تعلیق صادرات تسلیحات به ترکیه به دلیل عملیات اخیر این کشور در شمال و شمال شرق سوریه خبر داده اند.

لوئیجی دی مایو وزیر خارجه ایتالیا روز سه شنبه تایید کرد که دولت رم صادرات سلاح به ترکیه را بعد از حمله نظامی این کشور به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در سوریه ممنوع خواهد نمود.

وی که در پالمان این کشور صحبت میکرد تاکید نمود که بحران سوریه با به وسیله دیپلماسی حل و فصل گردد.

لوئیجی دی مایو با اشاره به تصمیم روز گذشته اتحادهی اروپا در زمینه محدود کردن صادرات سلاح به ترکیه افزود که سازماندهی و اجرای این تصمیم چندین ماه زمان خواهد برد.

پیش از این بعضی کشورهای اروپایی دیگر نظیر فرانسه، آلمان، نروژ، چک و فنلاند صادرات سلاح خود به ترکیه را در اعتراض به عملیات نظامی این کشور در خاک سوریه متوقف نموده بودند.

ترکیه از روز چهارشنبه (17 شهریورماه) به بهانه مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه حمله نموده است. این اقدام که با محکومیت جهانی روبرو شده همچنان ادامه دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 448

به "ایتالیا صادرات سلاح به ترکیه را تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا صادرات سلاح به ترکیه را تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید