امکان پذیر شدن دیدن نوتردام قبل و بعد از آتش سوزی

به گزارش مجله خبری تیرول، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، امکان پذیر شدن دیدن نوتردام قبل و بعد از آتش سوزی صورت گرفت.

امکان پذیر شدن دیدن نوتردام قبل و بعد از آتش سوزی
بیشتر بخوانیدکلیسای نوتردام پاریس، زیبایی منحصر بفرد در قلب پاریس

داستان چیست؟

نمایشگاهی با عنوان بازسازی نوتردام در قالب یک فیلم 360 درجه ای بازدید از کلیسای نوتردام را به کمک واقعیت مجازی امکان پذیر کرده است.

این نمایشگاه با مرور تاریخچه این بنا آغاز می شود.

تصویری از شعله های آتشی که نوتردام را فراگرفته، چهره مبهوت مردمی که در لحظه آتش سوزی در نزدیکی این بنا قرار داشتند، آتش نشان هایی که در تلاش برای خاموش کردن شعله های آتش بودند و گفت و گو با مسئولان بازسازی این کلیسای تاریخی از جمله قسمتهای مختلف این نمایشگاه هستند.

یکی از قابل توجه ترین بخش های این نمایشگاه، نمایش داربست ها و بخش داخلی ساختمان است که با صفحه های پلاستیکی پوشانده شده اند. این تصاویر در دسامبر سال گذشته ثبت شده اند.

از زمان برگزاری نمایشگاه بازسازی نوتردام از ماه جولای، بیش از 10 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده اند. مسئولان برگزاری این نمایشگاه قصد دارند شمار بازدیدکننگان این نمایشگاه را به 100 هزار نفر برسانند.

بخشی از سود حاصل از فروش بلیت های این نمایشگاه نیز صرف بازسازی نوتردام خواهد شد.

کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل 2019 دچار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش اعظمی از سقف این کلیسا بطور کلی از بین رفت. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در اولین واکنشهای رسمی به این حادثه، مهلت پنج ساله را برای اتمام فرایند بازسازی این کلیسا تعیین کرد. هرچند این تصمیم، واکنش و اعتراض کارشناسان و مدیران موزه های مختلف را بدنبال داشت. پس از حدس های مختلف درباره نحوه بازسازی این کلیسا، چندی پیش احتمال ساخت مناره مدرن این کلیسا منتفی و اعلام شد در ظاهر نوتردام بازسازی شده تغییری ایجاد نخواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1228

به "امکان پذیر شدن دیدن نوتردام قبل و بعد از آتش سوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان پذیر شدن دیدن نوتردام قبل و بعد از آتش سوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید