افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق تر می توان در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد، نتایج خوبی در ترکیه کسب کردیم

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته گفت: قطعا بعد از مسابقات لیگ برتر چین می توان دقیق تر در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد.

افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق تر می توان در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد، نتایج خوبی در ترکیه کسب کردیم

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

افسانه باقری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله سرگرمی و تفریحی، در مورد عملکرد تیم کاراته بانوان در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان مراکش گفت: مسابقات ترکیه، کاراته وان سری آ بود و در این مسابقات حتی بازیکنانی که رنکینگ نداشتند نیز می توانند حضور داشته باشند. همین موضوع باعث شده بود تا 1812 کاراته کا در رقابت ها شرکت و شاهد مسابقات سنگین باشیم. دختران ما نیز خدا را شکر عملکرد و نتیجه خوبی را کسب کردند و طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی و تیم کاتای تیمی کشورمان پیروز به کسب مدال طلا شدند.

وی در پاسخ به این سوال که در بخش بانوان هدف فدراسیون کسب سهمیه به وسیله رنکینگ المپیک است یا به دنبال کسب سهمیه از مسابقات فرانسه خواهد بود، گفت: نگاه ما به کسب سهمیه از هر دو جهت است. در حال حاضر باید بچه ها برای حضور در مسابقات لیگ برتر جهانی کاراته وان چین آماده شوند و ما نیز باید نگاهی به نتایج داشته باشیم تا ببینیم شرایط چگونه خواهد بود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته توضیح داد: حتی بچه ها اگر در این مسابقات پیروز به کسب مدال نشوند نیز با کسب امتیاز رنکینگ خود را ارتقا خواهند داد. قطعا بعد از مسابقات لیگ برتر چین می توان روشن تر در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد. در مسابقات فرانسه نیز ورزشکارانی که به وسیله سیستم رنکینگ پیروز به کسب سهمیه نشوند حضور خواهند داشت و برای کسب شانس خود را امتحان می نمایند.

باقری در مورد ترکیب تیم ملی کاراته بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: طبیعی است با توجه به امتیازات مسابقات قهرمانی آسیا، اولویت با بچه هایی باشد که دارای رنکینگ هستند. کسب مدال طلا، نقره و برنز مسابقات قهرمانی آسیا به ترتیب دارای 900، 690 و 450 امتیاز است و بدین ترتیب باید بچه هایی در مسابقات حضور داشته باشند که از شرایط رنکینگ بهتری برای کسب سهمیه برخوردار هستند.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط شاهد برگزاری مسابقات انتخابی نخواهیم بود، گفت: این را باید از ستاره موسوی بپرسید و من تصمیم گیری در این خصوص را به ایشان واگذار کردم، اما فکر می کنم در وزن 68- کیلوگرم قطعا انتخابی برگزار خواهیم کرد. ستاره موسوی به عنوان سرمربی تیم ملی باید جوابگو باشد و طبیعی است که اولویت او با اعزام بچه هایی باشد که از شرایط رنکینگ بهتری برای کسب سهیمه المپیک برخوردار هستند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته در مورد عدم دعوت مریم کاویانی به اردوهای تیم ملی مطرح کرد: ستاره موسوی چندین بار با کاویانی صحبت داشته است. کاویانی به دلیل عدم حضور در چند مرحله مسابقات کاراته وان از لحظ رنکینگ دچار افت شده است و از طرفی مدت ها است که تمرینی نداشته است. با این تفاسیر در این دوره نیز موسوی با کاویانی صحبت کرد و او اعلام نمود تمایلی برای شرکت در اردوها ندارد.

باقری در خاتمه در مورد اینکه روند خوب تیم ملی کاراته بانوان در مسابقات آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: مسابقات ترکیه، سری آ بود و مسابقات چین برتر است و تفاوت هایی دارد. در مسابقات برتر کسانی در رقابت ها حضور دارند که همه صاحب رنکینگ هستند. کاراته نیز ورزشی است که رکوردی نیست و نمی توان با قاطعیت صحبت کرد، اما شرایط تمرینی و امکانات خوبی برای بچه ها در نظر گرفته است و آرامش خوبی نیز در تیم وجود دارد. موسوی آرامشی خوبی در تیم ایجاد نموده است و قطعا همدلی و با هم بودن می تواند تاثیرگذار باشد. امیدوارم در مسابقات چین نیز بچه ها پیروز باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 214

به "افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق تر می توان در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد، نتایج خوبی در ترکیه کسب کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق تر می توان در مورد کسب سهمیه المپیک صحبت کرد، نتایج خوبی در ترکیه کسب کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید