اعطای بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان

به گزارش مجله خبری تیرول، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هدی عابدی درباره صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری پارک علم و فناوری و کارگزاری صندوق نوآوری و شکوفایی درصدد برآمده تا خدماتی را به شرکتهای دانش بنیان ارائه کند.

اعطای بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان

وی با اشاره به تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: انواع تسهیلاتی که این صندوق به شرکت های دانش بنیان ارائه می نماید شامل نمونه سازی (تا سقف5 میلیارد ریال)،سرمایه در گردش(تا سقف 10 میلیارد ریال)، قبل از فراوری صنعتی (تا سقف 20 میلیارد ریال)، لیزینگ و استصناع (تا سقف 20 میلیارد ریال)،تسهیلات جعاله می گردد.

به گفته عابدی بعلاوه صدور انواع ضمانت نامه،ضمانت نامه پیش پرداخت، ضمانت نامه حسن انجام کار، ضمانت نامه شرکت در مناقصه، ضمانت نامه حسن انجام تعهدات سایر خدمات صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر محسوب می گردد.

وی خاطر نشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به منظور مدیریت وجوه اداره شده نهادها و سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی که بودجه هایی در حوزه های فناوری و نوآوری در اختیار دارد، می تواند عاملیت اجرایی این منابع مالی به عهده گرفته و به منظور پیشرفت و توسعه در مسیر فناوری و نوآوری کشور، خدمات ارائه کند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد یکی از تسهیلات این صندوق گفت: تامین سرمایه در حوزه مشارکت و سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) برای شرکت ها و کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) و کارآفرین و عموما دانش بنیان را که مستعد جهش و رشد ارزش هستند در بخش سرمایه گذاری خطر پذیر این صندوق مورد حمایت قرار می دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بر اساس ماده 100 قانون برنامه سوم توسعه و ماده 45 برنامه چهارم توسعه مالی، صندوق ها می تواند در راستای برطرف نیازهای پژوهشی و فناوری های مورد نظر دستگاه های اجرایی، و حمایت های مالی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان عامل مالی آن مجموعه عمل کند.

عابدی تاکید نمود: بعلاوه تخصیص بهینه منابع مدیریت شده در کشور برای نیل به اهداف فناورانه و در حوزه پژوهش و فناوری این فرصت را فراهم نموده تا صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر مسیر توسعه با کاهش بروکراسی اداری، تسریع در اجرای برنامه ها، ارائه خدمات مالی و اعتباری با کیفیت بالاتر، پیاده سازی مدل های متنوع حمایتی به دستگاه های اجرایی ارائه کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2225

به "اعطای بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید