احتمال انحلال مجلس ژاپن توسط شینزو آبه

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، حدس ها درباره احتمال انحلال مجلس ژاپن توسط نخست وزیر این کشور برای برگزاری انتخابات زودهنگام افزایش یافته است.

احتمال انحلال مجلس ژاپن توسط شینزو آبه

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، برآورد ها در میان حزب حاکم و اپوزیسیون ژاپن درباره اینکه احتمالا شینزو آبه نخست وزیر این کشور مجلس را در ماه نوامبر برای برگزاری انتخابات زودهنگام منحل کند، افزایش یافته است.

آبه احتمالا با حربه بازنگری قانون اساسی به عنوان موضوعی مهم در انتخابات بعدی تصمیم به انحلال مجلس می گیرد و این در شرایطی خواهد بود که تصویب لایحه اصلاح قانون رفراندوم ملی طی نشست ویژه دایِت (که 18 آذر خاتمه می یابد) سخت شود. دایِت ملی به قوه قانونگذاری دومجلسی کشور ژاپن گفته می شود که از مجلس مشاوران و مجلس نمایندگان (مجلس) تشکیل شده است.

در نشستی که چهارشنبه شب در اقامتگاه رسمی نخست وزیر ژاپن برگزار شد یک مقام مجلسی از حزب حاکم گفت برخی نمایندگان اپوزیسیون معتقدند مجلس نمایندگان (مجلس) می تواند تا آخر سال جاری میلادی منحل شود.

آبه که رهبر حزب حاکم لیبرال دموکرات نیز محسوب می شود در پاسخ به اظهارات مقام مجلسی فوق گفته است: ما انتخاباتها را در ماه دسامبر برده ایم. این اظهار نظر آبه زمزمه هایی را در میان احزاب حاکم و اپوزیسیون به راه انداخت.

در نشست کنونی دایِت ملی که از چهارم اکتبر (12 مهر) آغاز شده احزاب اپوزیسیون با درخواست آبه برای بحث درباره یک اصلاحیه قانون اساسی مخالفت کرده اند و تعیین نیست بحث در خصوص اصلاح قانون رفراندوم کی و چگونه در کمیته های قانون اساسی مجلس و مجلس مشاوران آغاز خواهد شد.

یک عضو حزب حاکم لیبرال دموکرات گفته است: اگر اپوزیسیون به مخالفت با مباحث [اصلاح قانون رفراندوم] ادامه دهد، احتمال انحلال مجلس نمایندگان وجود دارد.

برخی اعضای حزب کومیتو (شریک ائتلافی حزب حاکم) بر این باورند که آبه احتمالا مجلس نمایندگان (مجلس) را پس از برگزاری مراسم اعلام پادشاهی امپراطور ناروهیتو 14 و 15 نوامبر (23 و 24 آبان) منحل می کند و انتخابات بعدی را در تاریخ 24 آذر برگزار خواهد کرد.

کارشناسان معتقدند ائتلاف حاکم ممکن است بخواهد با حربه انحلال زودهنگام مجلس اپوزیسیون را دچار آشفتگی کند اما برخی اعضای اپوزیسیون می گویند آماده پذیرش انحلال هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 550

به "احتمال انحلال مجلس ژاپن توسط شینزو آبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انحلال مجلس ژاپن توسط شینزو آبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید