آیا تاخیر در واریز سهمیه گازوئیل به معنای کمبود سوخت در آینده است

به گزارش مجله خبری تیرول، تهران (پانا) - بعضی کامیون داران خبر از واریز نشدن سهمیه سوخت شان داده اند و بعضی دیگر می گویند اندازه سهمیه موجود در کارت آنها کمتر از ماه های قبل بوده است.

آیا تاخیر در واریز سهمیه گازوئیل به معنای کمبود سوخت در آینده است

به گزارش تجارت نیوز، احمد کریمی، دبیر کانون کامیون داران می گوید: سهمیه سوخت کامیون داران کم نشده است. پس از حمله سایبری به جایگاه ها، سهمیه ها به هم ریخته شده است. این حمله موجب شده موجودی کارت بعضی از کامیون ها صفر و سهمیه بعضی دیگر، نامشخص گردد. این مشکل تا یک هفته پیش هم ادامه داشت.

کریمی ادامه می دهد: پنجشنبه و آدینه این هفته، اطلاعاتی که باید به وسیله سازمان راهداری به سامانه وزارت نفت می رفت با مشکل روبرو شد و این موجب شد حدود 20 هزار ناوگان دیرتر سهمیه سوخت بگیرند و این تصور به وجود بیاید که سهمیه کم شده ست.

وی خاطرنشان می نماید: سهمیه بنزین و گازوئیل کامیون دارها تغییری ننموده و تنها مسائل مقطعی به وجود آمده که به زودی حل می گردد.

حمله سایبری به سامانه سوخت، چهارم آبان ماه سال 1400 رخ داد و سوخت گیری در جایگاه های عرضه سوخت در کل کشور متوقف و بسیاری از پمپ بنزین ها تعطیل شدند.

چرا مردم نگران احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی اند؟

هر سال و در آستانه تصویب قانون بودجه، بحث افزایش حامل های انرژی و گازوییل مطرح می گردد. سال جاری هم از این قائده هم مستثنا نبود؛ به خصوص که رییس کمیسیون انرژی، تابستان سال جاری از واقعی کردن قیمت حامل های انرژی صحبت نموده بود و بعد از اختلال در سامانه سوخت گیری هم زمزمه های افزایش قیمت حامل های انرژی و به خصوص بنزین و گازوییل در ایران مطرح شد.

به همین دلایل هم با وجود این دولت و مجلس هر دو افزایش قیمت حامل های سوخت را رد نموده بودند اما همچنان، عده ای از احتمال افزایش قیمت بنزین و گازوئیل اظهار نگرانی می نمایند.

قیمت گازوییل چقدر است؟

آبان ماه 98 آخرین باری بود که بنزین گران شد اما قیمت گازوییل و سی ان جی بدون تغییر ماند.

به گزارش مرکز پژوهش های مجلس، دولت روی هر لیتر بنزین بیش از 2500 تومان و روی هر لیتر گازوئیل بیش از 6 هزار و 550 تومان یارانه پرداخت می نماید و دولت می خواسته قیمت گازوئیل را در بودجه سال 1400 افزایش دهد که مجلس مانع آن شده.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2004

به "آیا تاخیر در واریز سهمیه گازوئیل به معنای کمبود سوخت در آینده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تاخیر در واریز سهمیه گازوئیل به معنای کمبود سوخت در آینده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید