13 مورد از برترین عطرهای تابستانی مردانه

به گزارش مجله خبری تیرول، هنگام جستجوی برترین عطرهای تابستانی مردانه بهتر است عطرها و ادکلن هایی را در نظر بگیرید که استایل تابستانی شما را تکمیل می نمایند و بدون هیچ دردسری از رایحه های تازه و سبک بهاری عبور می نمایند. در این مقاله، معرفی عطرها و ادکلن هایی که با دقت طراحی شده اند، جوهره تابستان را به نمایش می گذارند و مجموعه ای از نت های نیروبخش و پیچیده را ارائه می دهند می خوانید. این عطرهای تابستانی از روزهای آفتابی گرفته تا شب های مطبوع تابستانی رایحه دل انگیزی به شما می دهند.

13 مورد از برترین عطرهای تابستانی مردانه

معرفی برترین عطرهای تابستانی مردانه

چه در پی یک عطر با رایحه مرکبات باطراوت باشید و چه در فکر ماجراجویی با عطر چوبی باشید، انتخاب برترین عطرهای تابستانی برای هر مردی که می خواهد در این فصل تأثیری ماندگار ایجاد کند، اهمیت بسیاری دارد.

1. عطر ادکلن آکوا دی پارما کولونیا پورا (Acqua di Parma Colonia Pura)

عطر ادکلن آکوا دی پارما کولونیا پورا را عطرساز مشهور فرانسوا دماشی در سال 2017 به بازار معرفی کرد. این عطر ادکلن با ترکیبی نیروبخش از نت های ازونیک، ترنج، پرتقال، و پتی گرین آغاز می گردد و آغازی واضح و مطبوع دارد. بعد از آن، رایحه گل ها و گیاهان خوشبوی نرگس، یاس رازقی و گشنیز دارد که به عمق رایحه گل و خوشبوتر شدن این عطر یاری می نماید.

نت های پایه عطر ادکلن آکوا دی پارما کولونیا پورا مشک سفید، سدر و نعناع هندی است که به آن ظاهری یکدست می دهد. نمایه سرزنده و باطراوت کولونیا پورا که ترکیبی هماهنگ از مرکبات و نت های گل را به نمایش می گذارد، آن را به رایحه ای ایده آل و سازگار برای هر مناسبت تابستانی تبدیل می نماید.

2. عطر کارتیر دکلریشن (Cartier Declaration)

عطر کارتیر دکلریشن که در سال 1998 وارد بازار شده را ژان کلود النا عطرساز مشهور فرانسوی ساخته است. این عطر ترکیبی هوشمندانه و معطر از پرتقال تلخ، ترنج و ماندارین دارد که با رایحه ی لطیف و خاکی درخت توس و درمنه متعادل شده است.

در میانه رایحه این عطر ترکیب پیچیده ای از هل گواتمالایی تند، فلفل و زنجبیل وجود دارد که به عمق رایحه آن یاری می نماید. رایحه زنبق و یاس هم به این ترکیب اضافه شده که عطر لطیفی از گل ها را ایجاد می نمایند. نت های پایه گیاه خس خس تاهیتی، سدر و چرم هم به آن گرما و مجذوب کنندهیت می بخشند و با شیرینی فراوان و لطیف تکمیل می شوند تا رایحه ای پرانرژی و ماندگار ایجاد نمایند.

ترکیب چندوجهی و لایه لایه کارتیر دکلریشن از عناصر تازه، تند و چوبی آن را به عطری کلاسیک و متمایز تبدیل می نماید که برای لطافت روز و پیچیدگی شب ایده آل است.

3. عطرهای تابستانی مردانه؛ کرید اورجینال وتیور (Creed Original Vétiver)

یکی دیگر از عطرهای خوشبو تابستانی مردانه که می توانید موقع خرید عطر به آن فکر کنید، کرید اورجینال وتیور است. این عطر به وسیله اولیویه و اروین کرید در سال 2004 به بازار عرضه شد و با نت های آغازین ترنج، زنجبیل و پرتقال ماندارین جوان نماینده هر کسی را مجذوب خود می نماید. این رایحه های شاداب راه را برای شنیدن رایحه گیاه خس خس تاهیتی، چوب صندل و زنبق هموار می نمایند و به آن عمقی لطیف و خاکی می دهند.

نت های پایه مشک و عنبر هم به پایانی طولانی و پیچیده برای این عطر یاری می نمایند که هر کسی را به زیبایی مسحور خود می نماید. اورجینال وتیور مجذوب کنندهیتی بی پایان دارد و برای عصرهای تابستانی دل انگیز و مجالس رسمی مناسب است. ترکیب متناسب رایحه های این عطر آن را برای لطافت روز و مجذوب کنندهیت شبانه مناسب می نماید تا اورجینال وتیور عطری همه کاره باشد.

4. عطر دولچه گابانا لایت بلو مردانه (Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme)

دولچه گابانا لایت بلو هم از جمله عطرهای خنک تابستانی مردانه است. این عطر اولین بار در سال 2007 وارد بازار شد و با ترکیبی سرزنده از گریپ فروت، ترنج، ماندارین سیسیلی و درخت عرعر آغاز می گردد. همین ترکیب کافی است تا هر کسی که به خرید عطر مردانه فکر می نماید در همان ابتدا غافل گیر گردد. نت های میانه دولچه گابانا لایت بلو مردانه ترکیبی معطر و گیاهی از فلفل، رزماری و گل سرخ برزیلی است که به آن عمقی پویا و معطر می افزاید.

نت های پایه مشک، عود و خزه بلوط به رایحه این عطر پایانی گرم و ماندگار می دهند که تابستانی مدیترانه ای را یادآوری می نماید. دولچه گابانا لایت بلو حال و هوای تابستانی را مجسم می نماید و رایحه ای پرجنب وجوش و مناسب برای گردش های روزانه و شب های معمولی ارائه می دهد.

5. عطر جورجیو آرمانی اکوا دی جیو پروفوندو (Giorgio Armani Acqua di Giò Profondo)

آلبرتو موریلاس در سال 2020 جورجیو آرمانی اکوا دی جیو پروفوندو را به بازار معرفی کرد. این عطر با ترکیبی انرژی زا از طراوات گیاهان دریایی، ترنج و ماندارین سبز آغاز می گردد و امواج اقیانوس را به یاد می آورد. نت های میانی این عطر ترکیبی پیچیده از نت های گیاهی از جمله رزماری، اسطوخودوس و سرو هستند که با رایحه ای لطیف از کندر رومی ترکیب شده اند.

نت های پایه آن رایحه ای خاکی و باشکوه را به ارمغان می آورند که رگه هایی از عطر مواد معدنی، مشک، نعناع هندی و عنبر گرم دارد و عطر را با عمق و پیچیدگی خود تثبیت می نمایند. جورجیو آرمانی اکوا دی جیو پروفوندو رایحه ای همه کاره و چوبی آبی دارد که طراوت و عمق آن را متعادل می نمایند و این عطر را برای روزهای پرجنب وجوش تابستان و شب های آرام آن به عطری کامل و ماندگار تبدیل می نمایند.

6. عطرهای تابستانی مردانه؛ ایسه میاکه لئو د ایسه مردانه (Issey Miyake LEau dIssey Pour Homme)

ژاک کاوالیه عطرساز مشهور فرانسوی در سال 1994 ایسه میاکه لئو د ایسه پورهوم را به بازار معرفی کرد. این عطر رایحه ای پیچیده دارد که ترکیبی شاد و سرزنده از نت های مرکباتی مانند یوزو، لیمو و ترنج در کنار رایحه های گیاهی سرو و مریم گلی است.

نت های میانی این عطر ترکیبی باشکوه و عجیب از گل ها و ادویه هایی نظیر نیلوفر آبی، جوز هندی و زعفران دارد. نت های پایه آن هم ترکیبی لطیف از گیاه خس خس، مشک، سدر، چوب صندل، عنبر و تنباکو است که روی پوست باقی می مانند و حال و هوایی گرم و خاکی به ارمغان می آورند.

لئو د ایسه مردانه رایحه ای پیچیده و ایده آل برای روزهای گرم تابستان و شب های مجالس رسمی دارد. این رایحه ها ترکیبی متعادل ارائه می دهند که به طور یکنواخت و هماهنگ از روز به شب تغییر می نماید.

7. عطر لویی ویتون افترنون سوییم (Louis Vuitton Afternoon Swim)

عطر لویی ویتون افترنون سوییم یکی از برترین عطرهای مردانه است که ماهیت تابستانی را با ترکیبی از رایحه نشا ط آور مرکبات به تصویر می کشد. این عطر را ژاک کاوالیه در سال 2019 به بازار عرضه کرد. عطر این عطرساز فرانسوی ترکیبی پرجنب وجوش از ترنج، ماندارین و پرتقال است که رایحه ای باطراوت و نشاط آور را برای فصل گرم ایجاد می نماید. افزودن عطر زنجبیل به این ترکیب مجذوب کنندهیت بیشتری می بخشد و نت پایه عنبر آن به استایل شما ظاهری رسمی و ماندگار می دهد.

افترنون سوییم لطافتی بی دردسر دارد و برای روزهای ساحلی آفتابی، دورهمی های خودمانی، عصرانه و قدم زدن در ساحل برترین است.

8. عطر تام فورد ماندارینو دی آمالفی (Tom Ford Mandarino di Amalfi)

تام فورد ماندارینو دی آمالفی یکی دیگر از برترین عطرهای تابستانی مردانه است که کالیس بکر عطرساز فرانسوی آن را در سال 2014 به بازار معرفی کرد. این عطر با ترکیبی از لیمو، گریپ فروت، نعناع، ریحان، ترخون و توت سیاه آغاز می گردد تا مقدمه ای تازه و خوشبو برای آن باشد. نت های میانی این عطر رایحه دسته گلی باشکوه از شکوفه های پرتقال، یاس، مریم گلی، نعناع ارغوانی، گشنیز و فلفل سیاه است که به پیچیدگی رایحه گل و تند آن اضافه می نماید.

نت های پایه مشک، گیاه خس خس، مشک، لبدانوم و کهربا به این عطر پایه ای گرم و خاکی می دهند و باعث افزایش مجذوب کنندهیت ماندگار آن می شوند. ماندارینو دی آمالفی یک عطر تابستانی باشکوه و باطراوت است که با ظاهر روشن و معطر خود پیچیدگی مدیترانه ای را به هر محیطی می برد و برای استایلی روزانه و شیک مناسب است.

9. عطرهای تابستانی مردانه؛ ورساچه پورهوم دیلن بلو (Versace Pour Homme Dylan Blue)

عطرساز آلبرتو موریلاس ورساچه پورهوم دیلن بلو را در سال 2016 به بازار عرضه کرد. این عطر با نت های آغازین جوان نماینده ای مانند ترنج کالابریا، آبی، گریپ فروت و برگ درخت انجیر آغاز می گردد تا رایحه دیلن بلو آغازی باطراوت و آبی داشته باشد. نت های میانی آن هم ترکیبی از آمبروکسان، فلفل سیاه، نعناع هندی، گل بنفشه و پاپیروس است که به افزایش تند و تیزی این عطر یاری می نماید.

نت پایه این عطر عود، مشک، دانه تونکا و زعفران است که به آن حال و هوایی گرم، پراحساس و ماندگار می دهند. این ترکیبات همه کاره و پویایی دیلن بلو آن را به انتخابی برجسته برای هر موقعیتی تبدیل می نماید و تعادلی ایده آل از طراوت و تازگی یک عطر را دارد.

10. عطر زرجوف نیو (Xerjoff Nio)

زرجف نیو عطری پیچیده و باطراوت است که با رایحه های مرکباتی پرجنب وجوش ترنج و لیمو همراه با لطافت شیرین شکوفه بهارنارنج آغاز می گردد. نت میانی این عطر یک نت طبیعی چای سبز همراه با یاس است که به آن حال و هوایی تازه و نیروبخش اضافه می نماید. نت پایه گرم آن هم از مشک و عنبر است که به این عطر عمق و طراوت خاصی می بخشد. این عطر تا مدت زیادی در روز دوام می آورد و بسته به کسی که آن را استفاده می نماید 6 تا 8 ساعت طول می کشد. همین ویژگی هم زرجوف نیو را به یکی از برترین عطرهای تابستانی مردانه تبدیل می نماید.

این عطر باطراوت و شاداب است که در ساخت آن از عناصر مصنوعی استفاده ننموده اند. بااین حال، قیمت آن در مقایسه با سایر عطرهای تابستانی گران تر است و برای مصرف روزانه چندان مناسب نیست.

11. عطر بولگاری آکوا مارین (Bvlgari Aqua Marine)

بولگاری آکوا مارین عطری مجذوب کننده با الهام از نسیم باطراوت و آب و هوای نمکی اقیانوس است که آن را برای هر سفر تابستانی عالی می نماید. نت های آغازین ماندارین و پتی گرین خاطرات ماجراجویانه ساحلی آفتابی را تداعی می نمایند و جلبک دریایی و کهربا به آن تعادلی شیمیایی اضافه می نمایند.

نت پایه چوب سدر و مشک به این عطر عمق و ماندگاری خاصی می دهد و باعث می گردد که رایحه این عطر تا 8 ساعت روی پوست شما تازه بماند. فرقی نمی نماید که در خشکی باشید یا راهی ساحل دریا شده باشید، این عطر به هرحال گزینه ای عالی از برترین عطرهای تابستانی مردانه است.

این نسخه مدرن شده از عطر آکوای اصلی با حال و هوایی دریایی و باطراوت است و برای مدت زمان مناسبی دوام می آورد. با وجود این، ممکن است بعضی افراد آن را بسیار ساده و معمولی بدانند. نت جلبک دریایی آن هم ممکن است به بوی ماهی شباهت هایی داشته باشد.

12. عطر لالیک انکر نویر (Lalique Encre Noire)

لالیک انکر نویر عطری با حال و هوای تیره و اسرارآمیز است که تصاویری از جنگل های انبوه و زمین های مرطوب را تداعی می نماید. شاید این عطر اولین انتخاب هنگام خرید یک عطر تابستانی نباشد اما قیمت مناسب، ترکیبات و رایحه ای پیچیده و ماندگاری 8 ساعته آن را به گزینه ای عالی برای شب های عاشقانه ای تبدیل نموده که حال و هوای آن ها تا روز بعد هم ادامه می یابد.

رایحه برجسته گیاه خس خس این عطر را به عطری دودی و تند تبدیل کردن و رایحه سرو به آن حال و هوایی چوبی و گیاهی می دهد. رایحه مشک در نت پایه، عمق این عطر را افزایش می دهد و باعث می گردد که رایحه ای پیچیده و مرموز داشته باشد که برای مجذوب کنندهیت یک عصر تابستانی عالی است.

این عطر غیرمعمول، درجه یک و پیچیده است که باعث عالی شدن آن برای شب های تابستانی می گردد و ارزش هزینه ای که برای آن می پردازید را دارد. البته، ممکن است بعضی این عطر را برای تابستان خفه نماینده بدانند. بعلاوه، ممکن است حال و هوای تیره و مرموز آن برای کسانی که عطرهای تازه و مرکباتی را ترجیح می دهند مجذوب کننده نباشد.

13. عطر بیره دو موجاو گوست (Byredo Mojave Ghost)

بیره دو موجاو گوست یکی از برترین عطرهای تابستانی مردانه است. برای ساخت این عطر اثیری و تسخیرنماینده از منظره ها بیابانی جنوب غربی آمریکا الهام گرفته اند. نت های آغازین آمبرت و ساپودیلا به آن حال و هوایی لطیف و میوه ای می دهد و بنفشه و مگنولیا در نت های میانی حس گلی لطیفی به آن اضافه می نماید.

نت پایه این عطر رایحه چوب سدر و صندل است که گرما و عمق خاصی به آن می بخشد و مجذوب کنندهیت اسرارآمیز صحرا به وقت غروب را تداعی می نماید. این عطر به استایل شما حال و هوایی مدرن و مردانه می دهد و همین ویژگی سبب شده که بیره دو موجاو گوست به یکی از برترین عطرهای تابستانی برای مردان تبدیل گردد.

کلام آخر

برای اینکه استایل تابستانی خود را تکمیل کنید به عطر تابستانی باطراوتی احتیاج دارید. اگر هنوز نمی دانید از کجا آغاز کنید می توانید 13 عطری که جزو برترین عطرهای تابستانی مردانه در 2024 هستند را امتحان کنید.

منبع: thefashionisto

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 خرداد 1403 بروزرسانی: 27 خرداد 1403 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2372

به "13 مورد از برترین عطرهای تابستانی مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 مورد از برترین عطرهای تابستانی مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید