چگونه از هجوم حشرات به رختخواب جلوگیری کنیم؟

به گزارش مجله خبری تیرول، حشرات رختخواب، حشره های ریزی هستند که معمولا در هرجایی و هر سوراخ سمبه ای سکونت می نمایند. برای مثال این حشرات می توانند لابلای دشک و رختخواب ما پنهان شوند و تا زمانی که از آنها نیش نخوردیم اصلا از وجود آنها خبردار نشویم.

چگونه از هجوم حشرات به رختخواب جلوگیری کنیم؟

درمان نیش این حشرات جواب ما نیست، بلکه باید مشکل را ریشه ای رفع کرد.

حشرات رختخواب نوعی از آفات هستند که از بین بردن آنها کاری سخت است، زیرا در طول روز در گوشه های رختخواب، شکاف و درز های خانه مخفی می شوند به طوری که دسترسی به آنها سخت می گردد. سپس هنگام شب از مخفیگاه خود بیرون می آیند و آغاز به تغذیه از خون انسان ها و حیوانات خانگی می نمایند.

شما می توانید با اندکی سعی و کوشش و صبر و حوصله این حشرات را از بین ببرید و کاری کنید که دیگر سمت خانه شما نیایند.

در ادامه به چند نکته برای کنترل و جلوگیری از ورود این حشرات اشاره می کنیم:

به دقت اتاق خواب و رختخواب خود را آنالیز کنید

اتاق های خواب محل اصلی حشرات رختخواب هستند، بنابراین شما باید ابتدا به جستجوی این حشرات کوچک در اتاق خواب ها بپردازید. بعلاوه، هر مکان دیگری که در آنجا می خوابید، مانند مبل ها را نیز جستجو کنید.

هنگامی که حشرات را یافتید اولین راه می تواند استفاده از جاروبرقی باشد. با جاروبرقی رختخواب خود را کاملا جارو بکشید تا تمام حشرات از بین بفرایند. اما یکی از مسائل جاروبرقی این است که در از بین بردن تخم ها زیاد موثر نیست. بنابراین باید رختخواب خود را بشویید.

هنگامی که کار تمام شد تخت خود را از بقیه وسایل خانه جدا کنید و اتاق خود را کاملا آنالیز کنید. اگر نیاز شد می توانید از یک اینترسپتور (ورق چسبنده ای که به عنوان تله برای حشرات زیر تخت می چسبانند) بهره ببرید.

مکان های دیگر را آنالیز کنید

هنگامی که تخت و اتاق خود را به خوبی وارسی کردید نوبت آن رسیده که بر روی دیگر منطقه ها خانه که محتمل است این حشرات در آنجا پنهان شده باشند، تمرکز کنید.

برای این کار از یک چراغ قوه و یک کارت اعتباری بهره ببرید. به راحتی کارت را در امتداد شکاف ها بکشید تا تمام حشرات و تخم های آنها را پیدا کنید.

  • تمام مبل ها و سوراخ سمبه ها و کمد ها را وارسی کنید
  • با دقت همه شکاف های اطراف پنجره ها، پرده ها، قاب عکس، پوسترها، ساعت دیواری ها، پایه ها و غیره را آنالیز کنید.
  • از قلم نیاندازید که زیر لبه های فرش و هرگونه درز و شکافی را بگردید

شما می توانید با آب داغ و صابون این حشرات و تخم های آنها را از بین ببرید.

مکان های درهم و شلوغ را تمیز کنید

برای جلوگیری از برگشت حشرات رختخواب، باید مکان هایی که می توانند در آنجا قایم شوند را کاهش دهید. در حقیقت یک خانه به هم ریخته جای بسیار خوبی برای زندگی این نوع حشرات است. بنابراین خانه خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید و چیز هایی که نیاز ندارید را بیرون بیاندازید. بعلاوه توجه داشته باشید بعد از جارو زدن حتما محتویات کیسه جاروبرقی را در یک کیسه پلاستیک بریزید و در آن را محکم گره بزنید و بلافاصله بیرون بیاندازد.

رختخواب خود را به طور مرتب بشویید

دشک و پتوی خود را به طور مرتب بشویید. همینطور هر لباس، ملافه و پارچه ای که روی زمین بود را نیز بشویید. بعلاوه سعی کنید آنها را با بالاترین درجه حرارت بشویید و خشک کنید. اگر فکر می کنید که شستن برای بعضی آیتم های مورد نظر شما مناسب نیست، می توانید آنها را به مدت 30 دقیقه در بالاترین درجه حرارتی که این آیتم ها می توانند مقاوت کند، خشک کنید. اگر فکر می کنید نمی توانید همه لباس ها و دشک ها را یکجا بشویید آنها را در یک پاکت پلاستیکی بزرگ قرنطینه کنید.

از گرما و بخار بهره ببرید

شما می توانید از حرارت برای کشتن این حشرات بهره ببرید. حشرات رختخواب، هنگامی که به مدت 90 دقیقه در دمای 113 درجه فارنهایت یا 20 دقیقه در دمای 118 درجه فارنهایت قرار گیرند می میرند.

راه اول انداختن پارچه های آلوده در یک کیسه پلاستیکی مشکی و گذاشتن آنها در زیر نور آفتاب است. با این کار تمام حشرات درون پارچه، لباس، پتو و دشک ها از بین می فرایند. راه چاره دیگر نیز استفاده از جاروی بخارشوی است.

از تکنیک انجماد بهره ببرید

تکنیک انجماد و یخ زدن یکی از روش های موثر از بین بردن حشرات رختخواب است، اما درجه حرارت باید برای مدت طولانی پایین باشد. برای انجام این کار به طور موثر، آیتم های آلوده خود را به مدت حداقل 4 روز در فریزر بگذارید بعلاوه دمای فریزر باید کمتر از 0 درجه فارنهایت باشد. توجه داشته باشید که هر چیزی را در فریزر نگذارید زیرا ممکن است آسیب ببینند.

منبع: فوت و فن / top10homeremedies.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2176

به "چگونه از هجوم حشرات به رختخواب جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از هجوم حشرات به رختخواب جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید