چه اتفاقی برای بیوه سیاه و هاوک آی در بوداپست افتاد؟

به گزارش مجله خبری تیرول، فیلم بیوه سیاه مارول خاتمه آن چه را که واقعا در بوداپست برای بیوه سیاه و هاوک آی اتفاق افتاده، فاش می نماید و تقریبا 10 سال پس از اولین اشاره، استودیوی مارول پرده از این راز برمی دارد. این راز از زمانی که این دو نفر در انتقام جویان با لشکر چیتاوری در نیویورک جنگیدند سربسته مانده بود.

چه اتفاقی برای بیوه سیاه و هاوک آی در بوداپست افتاد؟

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

هشدار: در این مطلب احتمال لو رفتن داستان فیلم وجود دارد

اسکارلت جوهانسون در اولین فیلم مستقل شخصیت بیوه سیاه به کارگردانی کیت شورتلند بازی خواهد نمود. اتفاقات این فیلم، پیش از مرگ جنجالی او در انتقام جویان: بازی انتهای و پس از مشاجره مرد آهنی و کاپیتان آمریکا در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی رخ می دهد.

روایت بیوه سیاه عمدتا از دنیا اصلی مارول فاصله گرفته و بیشتر متمرکز بر اتحاد ناتاشا با خانواده روسی اش است که متشکل از نگهبان سرخ (دیوید هاربر)، ملینا وستوکوف (ریچل وایز) و یلنا بلووا (فلورانس پیوگ) هستند. آن ها با هم می خواهند بخشی از یک کار ناتمام را حل و فصل نمایند و رسما به پروژه اتاق سرخ انتها دهند و ژنرال درایکوف (ری وینستون) را نابود نمایند. با این حال، اوضاع کمی پیچیده تر از تصور است، چرا که با تعدادی از بیوه های سیاه روبرو هستند که فکر های آنان کنترل می گردد و البته گفتنی است که یک حریف قدر دیگر به نام تسک مستر دارند که می تواند تمام حرکات حریف خود را تقلید کند.

داستان رخ داده در بوداپست دوباره به وسیله کلینت بارتون و ناتاشا رومانوف در راه رفتن به ورمیر در فیلم بازی انتهای مورد اشاره نهاده شد که باز هم مخاطبان را برای شنیدن سرنوشت آن موضوع، مشتاق کرد. جدا از اینکه چه اتفاقاتی در طول آن عملیات افتاده است، دانستن جزئیات مربوط به این حادثه، اطلاعات و بینش بیشتری درباره رابطه محبت آمیز بیوه سیاه و هاوک آی به وجود می آورد.

مأموریت بوداپست بیوه سیاه

حادثه بوداپست از طرح کلی فیلم بیوه سیاه، جدایی ناپذیر است. پس از آن که ناتاشا با موفقیت از برنامه روسیه و اتاق سرخ خارج شد، به یک مأمور سازمان شیلد تبدیل گشت. البته به لطف کلینت که در طی مأموریت قبلی، جان او را نجات داد. ناتاشا برای اثبات وفاداری خود، چندین عملیات انجام داد تا ثابت کند جاسوس روسیه نیست. آخرین هدف از این مأموریت ها، انتها دادن به پروژه اتاق سرخ با ترور مردی بود که در پشت پرده آن قرار داشت، ژنرال درایکوف. بیوه سیاه آن چه را که در جریان مأموریت بوداپست رخ داده بود، به طور کامل نشان نداد. در عوض، اطلاعات این عملیات به وسیله گفت وگوهای ناتاشا با یلنا و چند صحنه فلش بک فاش شد. ناتاشا از دختر درایکوف، آنتونیا که در آن موقع فقط یک دختر جوان بود، برای ردیابی محل درایکوف استفاده کرد و ساختمانی را که در آن بود منفجر کرد و به نظر می رسد که او را کشت اما ناتاشا هم چنین آنتونیا را هم در جریان ترور، سهوا به قتل رساند و به خاطر این اقدامش، سال های سال احساس گناه می کرد.

با این حال، درایکوف بدون این که ناتاشا بداند، از حمله جان سالم به در برد و هم چنان برنامه اتاق قرمز را اداره کرد و یلنا هنگام پیوستن دوباره آن ها به هم در خانه امن در بوداپست، ناتاشا را از این قضیه آگاه کرد. ناتاشا به سختی این موضوع را باور کرد، به خصوص به خاطر این که تا مدت ها به خاطر قتل آنتونیا عذاب وجدان داشت و حتی لوکی هم به خاطر این اشتباه، او را در فیلم انتقام جویان دست می انداخت. یلنا هم چنین اشاره نمود که این اشتباه ناتاشا، باعث بدتر شدن شرایط بیوه های سیاه شد و آن ها تحت تدابیر امنیتی شدیدتری نهاده شدند تا اطمینان حاصل گردد که کسی از آن ها دوباره فرار نکند.

چگونه مأموریت بوداپست، کلینت و ناتاشا را به هم نزدیک تر کرد

فلاش بک های فیلم بیوه سیاه درباره بوداپست، بدون حضور هاوک آی بود. پس از مرگ ساختگی درایکوف، ناتاشا و کلینت مجبور شدند قبل از اینکه بتوانند از شهر خارج گردند، 10 روز در بوداپست پنهان شوند. در آن موقع، آن ها در یک خانه امن قرار داشتند اما باز هم درگیر تیراندازی شدند و دیوارهای آپارتمانی که در آن اقامت داشتند، آسیب دید که یلنا فکر می کرد جای گلوله است اما ناتاشا شرح داد که جای تیر کمان است. هم چنین در طول 10 روز اقامت در مرکز، آن ها مجبور شدند چند روزی را هم در یک کانال هوای ایستگاه مترو پنهان شوند. ناتاشا برای یلنا اعلام کرد که هنگام فرار از تسک مستر، در همان مکان مخفی شده بودند.

کلینت قبلا زندگی ناتاشا را با خودداری از کشتن وی و پس از آن، یاری به جذب او در سازمان شیلد، نجات داده بود که همین برای ایجاد دوستی بین آن ها کافی بود و اوقات آن ها در بوداپست، پیوندشان را بسیار مستحکم تر کرد. آن ها که به هیچ کس دیگری متکی نبودند، به خود اعتماد کردند و یاد گرفتند که به یک دیگر هم اعتماد داشته باشند.

داستان متفاوت بوداپست در بیوه سیاه

هر بار که ناتاشا و کلینت به بوداپست اشاره می کردند، به نظر می رسید که آن دوران، خطرناک اما مهیج برای هر دو نفر، به ویژه ناتاشا بوده است. هنگام جنگ با ارتش چیتاوری در فیلم انتقام جویان، ناتاشا گفت: این نبرد دقیقا مثل بوداپست است.

و کلینت پاسخ داد: من و تو بوداپست را متفاوت تر از دیگران به یاد می آوریم.

طبیعی است که بیوه سیاه به اسم یک جاسوس حرفه ای که مأموریت های اعصاب خردکن زیادی را تجربه نموده، از نبردهای قبلی خود به خوبی یاد کند.

با این حال، با آشکار شدن اتفاقات بوداپست در فیلم بیوه سیاه، به نظر می رسد این واقعه فاجعه بار تر از آن چه تصور می شد، باشد. آن چه باعث می شد ناتاشا بیشتر اذیت گردد، این بود که فهمید آنتونیا از ترور بوداپست جان سالم به در برد و درایکف هم او را تبدیل به شخصیت منفی و شرور تسک مستر کرد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1770

به "چه اتفاقی برای بیوه سیاه و هاوک آی در بوداپست افتاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اتفاقی برای بیوه سیاه و هاوک آی در بوداپست افتاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید