چغندر گیاهی موثر در کاهش فشار خون

تهران - خبرنگاران - مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افزودن مقدار کمی چغندر به غذا در کنترل فشار خون موثر است.

چغندر گیاهی موثر در کاهش فشار خون

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار علمی خبرنگاران از پایگاه خبری یونایتدپرس، مطالعات قبلی نقش پتاسیم را در کنترل فشار خون تایید نموده است و مطالعات جدید نشان می دهد افزودن مقدار کمی چغندر یا نیترات غذایی به غذا در کنترل فشار خون بسیار موثر است.

براین اساس بسیاری از سبزیجات از قبیل کرفس، کاهو و اسفناج حاوی نیترات هستند که می توانند تاثیر غذاهای شور را بر فشار خون خنثی نمایند.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می گردد تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مسائل زیادی روبرو می گردد. به طور متوسط از بین هر سه فرد میانسال، یک نفر به این عارضه مبتلاست. فشار خون مهمترین عامل بروز بیماری های قلبی و بیماری های قلبی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیا است.

بدن به نمک احتیاج دارد. یون های سدیم به حمل و انتقال آب در بدن یاری می نمایند و نقش کنترل پالس های عصبی را برعهده دارند. با این وجود، مصرف بیش از اندازه نمک بدن را با مسائل جدی روبرو می نماید.

زمانی که نمک زیادی مصرف می گردد، بدن به منظور شستن نمک، آب بیشتری در خود نگه می دارد که همین امر منجر به افزایش فشار خون می گردد. دلیل ورم کردن دست و پا و صورت نیز پس از مصرف نمک همین موضوع است.

باوجودیکه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مصرف روزانه کمتر از دو هزار میلی گرم نمک را توصیه می نماید، اکثر افراد بیش از سه هزار و چهارصد میلی گرم نمک مصرف می نمایند. مصرف نمک مهمترین عامل افزایش فشار خون است. محققان به تولیدنمایندگان محصولات شور از قبلی انواع سس توصیه می نمایند که در محصولات خود از عصاره سبزیجات حاوی نیترات استفاده نمایند تا اثر نمک بر فشار خون را خنثی کند.

نتایج این مطالعه در Hypertension منتشر شده است.

علمی ** 9259 ** 1355

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 11 تیر 1398 شناسه مطلب: 182

به "چغندر گیاهی موثر در کاهش فشار خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چغندر گیاهی موثر در کاهش فشار خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید