قوانین داوری کشتی دستخوش تغییر شد، اعمال مقررات سخت گیرانه

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مهمترین قوانین مطرح شده در کلینیک داوری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا در چین که از این پس در تمامی مسابقات اجرایی می گردد، اعلام شد.

قوانین داوری کشتی دستخوش تغییر شد، اعمال مقررات سخت گیرانه

بر این اساس قوانین جدید داوری که از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شده به توضیح زیر است:

1- خطای پا توسط مدافع در کشتی فرنگی، برای اولین مرتبه اخطار و 2 امتیاز برای حریفش خواهد داشت و طبق مقررات جدید قاضی و رئیس تشک همراه این اخطار حرف L (از کلمه Leg) را برای بخاطر داشتن نحوه خطا، در برگه داوری ثبت می نمایند. اگر همان کشتی گیر مجدداً بر روی مهاجم مرتکب خطای پا گردد دیسکالیفه خواهد شد (بازنده از آن مسابقه) و برای دوره های بعدی در جدول مسابقات باقی خواهد ماند.

2- فرار از تشک و یا هرنوع خطایی توسط مدافع بر روی کشتی گیر مهاجم در حالت پل و یا خطر در هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و دو امتیاز برای حریفش و ادامه کشتی نیز در مرکز تشک و در حالت خاک خواهد بود.

3- در صورتی که کمتر از 30 ثانیه به سرانجام وقت قانونی یک مسابقه باقی مانده باشد برای مجازات فرار از فن می بایست هر سه داور (داور وسط، قاضی و رئیس تشک) هم رای باشند.

4- در صورتی که مدافع در حالت خاک در حال فرار از فن باشد، داور می بایست با صدای بلند کلمه Place را بعنوان تذکر به کشتی گیر مدافع بگوید و در صورت عدم توجه به این تذکر و ادامه فرار از فن، کشتی گیر خاطی با اخطار و امتیاز (آزاد با یک امتیاز و فرنگی با دو امتیاز) مجازات خواهد شد. ادامه کشتی نیز در حالت خاک خواهد بود.

5- وزن کشی روز اول برای هر گروه وزنی در صبح روز مسابقات به مدت 30 دقیقه و در روز دوم که مختص به کشتی گیران فینالیست و کشتی گیران بازنده که در شانس مجدد حضور دارند به مدت 15 دقیقه خواهد بود.

6- در سه مورد ضربه فنی، کم کاری و اخطارها، رئیس تشک می تواند بدون مشورت با داور و قاضی با نشان دادن راکت سفید رأی آنان را مردود کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 221

به "قوانین داوری کشتی دستخوش تغییر شد، اعمال مقررات سخت گیرانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین داوری کشتی دستخوش تغییر شد، اعمال مقررات سخت گیرانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید